Pan Popper a jeho tučňáci – komedie v americkém stylu

Pan Popper a jeho tučňáciKdyž se Jim Carrey objeví v nějakém snímku, není pochyb o tom, že to bude zábava od začátku do konce. Pokud jste si přáli zajít do kina na zcela nenáročný film, u kterého byste si mohli oddechnout, vypnout a nemuseli se na nic soustředit, tak bude tato rodinná komedie pro vás dobrou relaxací. Chcete-li potěšit své ratolesti, pak se strefíte do černého. Legrační tučňáci pobaví děti víc než dospělé. Ale pozor, aby pak od vás nečekali zázraky, v americké komedii se totiž meze nekladou.


Pan Popper a jeho tučňáciPan Popper, kterého ztvárnil komik Jim Carrey, žije v New Yorku. O kolik se mu nedaří udržovat emotivní vztahy se svým okolím a rodinou, o tolik více je pak úspěšný v profesním životě. Je výborným obchodníkem, kterému neodolá téměř nikdo. Jednou z nejlepších scén je návštěva pana Poppera a jeho sličné asistentky u klienta. Jejich souhra a přesvědčovací způsoby vskutku pobaví, až vám bude na chvíli líto, že to nemůžete vidět naživo. Zajímavý zvrat přichází v okamžiku, kdy Popper dostane nejen svou osudovou zakázku, ale i záhadný balíček od svého otce. Na první pohled vycpaný tučňák se totiž ukáže být až příliš živý a dobrodružství, která budou následovat, opravdu nemají obdoby.

Vše se navíc znásobí další zásilkou, která už neobsahuje jednoho, ale pět kamarádů. Jenže to, co zprvu vypadá jako bláznivý, ale zajímavý nápad, se nakonec ukáže, že je dost nedomyšlené a vcelku v tomto příběhu o nic moc nejde. Kombinace Jima Carreyho a zvířátek není neobvyklá, vzpomeňme na „Ace Venturu: Zvířecího detektiva“ nebo třeba „Masku“, kde je jeho věrným parťákem čtyřnohý pejsek. Jenže právě v těchto komediích hraje Jim naplno. Nechybí tomu šmrnc, humor, vtipy a jeho typické grimasy. „Pan Popper a jeho tučňáci“ působí dojmem, jako byste stáli jednou nohou ve vodě – nevíte, zda jste mokří či ještě suší. Film by měl být vtipný a občas taky je, hraje tam Carrey, ale tak nějak neúplně. Chybí tomu šťáva.

Pan Popper a jeho tučňáciTato komedie zcela evidentně nemá mít jednoznačného hlavního hrdinu, v opačném případě by pan Popper jistě bodoval více. Děti si však užijí srandy mnoho. Proč? Samotný fakt, že uvidí luxusní pětihvězdičkový apartmán, který je proměněný na sněhové kluziště a ráj tučňáku, jim zajisté vykouzlí úsměv na tváři. A podobných scén je tam více. Pokud tedy toužíte pobavit především nejmenší členy své rodiny, neztrácejte čas a hurá do kina. Jen se pak nedivte, když ratolesti budou Ježíškovi psát o netradičního domácího mazlíčka. Kočku nebo psa může mít doma každý, ale vyrazit na procházku s tučňákem, to už je něco. „Pan Popper a jeho tučňáci“ není snímek, který by měl oscarové ambice. Oproti tomu je však filmem do nepohody. Nechybí mu typický americký podtext hlásající „v Americe je možné všechno“.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Bontonfilm

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Pařba v Bangkoku - Pánské jízdy se prostě nezapřou
Natáčení snímku DonT Stop jede na plné obrátky
Kinobus projede přes léto počtvrté Prahou
„I Love You Phillip Morris“ – úsměvné, ale bez humoru

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání