Pařba v Bangkoku - Pánské jízdy se prostě nezapřou

Pařba v BangkokuPo úspěšném filmu Pařba ve Vegas, který skvěle pobavil, měl šmrnc a dobrou zápletku, přichází do kin další pokračování. Aneb znovu se podíváme, jak to vypadá, když to chlapi pořádně rozjedou a ztratí nad sebou kontrolu. Vzhledem k tomu, že se jedná o druhý díl, museli si dát filmoví tvůrci opravdu záležet, aby Pařba v Bangkoku nebyla jen marným pokusem o stejný vtip. A výsledek? O legraci nouze určitě nebude, připravte se však na celkem drsný nášup.


Když se naposled čtveřice kamarádů vydala do Las Vegas na rozlučku se svobodou, stala se z toho pro ně rázem nezapomenutelná párty do konce života a pro diváky téměř dvouhodinová zábavná podívaná. Film měl nejen velmi dobré téma, které je věčné, ale i zajímavou zápletku. Přeci jen, když se vzbudíte v luxusním apartmá, z předchozí noci si nepamatujete vůbec nic a kolem sebe vidíte jen strašlivý nepořádek, vše rozbité a poničené, v koupelně najdete tygra a ve skříni schované dítě, začne vás zajímat, co se asi stalo.

Pařba v BangkokuPařba v Bangkoku tedy logicky bude ve své tematice navazovat a bohužel někdy až příliš. Tentokrát se totiž nechystá oženit Doug (Justin Bartha), ale rozumný zubař Stu (Ed Helms). Samozřejmě nebudou chybět ani jejich kamarádi Phil (Bradley Cooper) a Alan (Zach Galifianakis), o němž je známo, že pokud je nablízku, hrozí nějaký průšvih. A ani tentokrát tomu nebude jinak. Protože se Stu ještě stále vzpamatovává z jejich jízdy ve Vegas, rozhodne se, že jeho svatba bude poklidná a bez žádné velké rozlučky se svobodou. Nic nechce podceňovat, navíc když ví, že budoucí tchán ho zatím nemá příliš v oblibě. Jak se ale občas stává, z jednoho piva se stane párty na celou noc. Tak začíná další dobrodružství, při němž kamarádi pátrají nejen po tom, co se stalo a jaké problémy mají na krku, ale navíc hledají i bráchu nevěsty, protože se jim neznámo kde ztratil.

Jestli byla pro někoho Pařba ve Vegas nad jeho očekávání a morálně ho pohoršila, rozhodně by se na další jízdu do Bangkoku neměl vydávat. Filmoví tvůrci se nebáli přitvrdit opravdu ve velkém stylu. Samozřejmě na své si přijde Stu, kterého opět čeká překvapení. A jako tomu bylo u vylomeného zubu, i tentokrát prožije velkou kosmetickou změnu. Potvrdí se i pořekadlo „jiný kraj, jiný mrav“. Pokud mělo být cílem druhého dílu, aby byla tato pánská jízda ještě drsnější, nebyla nudná a stereotypní, ba naopak spíše šokující, nemohlo být pro pařbu zvoleno lepší místo než Bangkok. Na druhou stranu to nutí k zamyšlení – pokud se příště bude chtít oženit další a vydají se vstříc novému dobrodružství, kde to asi bude. Aby překonali tuhle asijskou jízdu, muselo by se natáčet snad už jedině v nějaké tajné erotické sektě nebo na měsíci. Nutno podotknout, že humor tohoto snímku je mířený především k mužské elitě. Není vyloučeno, že máte přítelkyni, která má vtípky na hraně ráda, ale rozhodně ne každá by to musela ustát. Rozlučka se svobodou ve Vegas byla oproti tomu mnohem stravitelnější.

Pařba v BangkokuSuma sumárum druhé pokračování není špatné, filmu nechybí šmrnc, vtipné pasáže a rozhodně originalita, co se týká stěžejní dějové linie – pátrání po tom, co se stalo předchozí noc. Na druhou stranu však Pařba v Bangkoku trochu těží z předchozího úspěšného snímku. Opět se opakuje námět rozlučky se svobodou, což je sice vzhledem k povaze párty vhodné, ale určitě by šla vymyslet i jiná příležitost, proč vyrazit na pánskou jízdu. Samotné rozuzlení celého děje pak také není tak ohromující, protože v mnohém připomene již zmíněnou první párty. Pány tento snímek skvěle pobaví, některé ženy však možná motivuje, aby svou drahou polovičku nikdy na rozlučku se svobodou nepouštěly. Protože takovou Pařbu, jaká proběhne v Bangkoku, jste opravdu ještě nezažili.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Warner Bros

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Natáčení snímku DonT Stop jede na plné obrátky
Kung Fu Panda 2: Chlupatá legrace opět nastupuje
Filmové Lidice vyprávějí o černé události našich dějin
Legendární Titanic znovu připluje do kin

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání