Kinobus projede přes léto počtvrté Prahou

Kinobus 2011Od pondělí 13. června do neděle 4. září mohou diváci na třiadvaceti místech v Praze a okolí navštívit celkem třináct různých tuzemských filmů v rámci projektu Kinobus. Letos pořádá Dopravní podnik hlavního města Prahy už čtvrtý ročník a vstupné na večerní představení pod širým nebem jsou tradičně zdarma. Chystají se také dvě speciální promítání.


Kinobus slaví v hlavním městě přes léto tradičně velký úspěch, a tak nebude logicky chybět ani letos. Startuje už v pondělí 13. června na Petříně. Postupně objede během dvanácti týdnů celou Prahu a okolí. Navštíví odlehlejší místa jako Kbely, Letňany, Kunratice, Chýně, Uhříněves či Průhonice. Ale milovníci české kinematografie se můžou těšit i na známější lokality jako Letná, Novodvorská Plaza, Stromovka, náměstí Jana Palacha nebo Jiřího z Poděbrad, kde celá pouť končí.

Kinobus 2011Celkem jde o 23 různých stanovišť a zájemcům můžeme už teď prozradit, že uvidí známé české snímky z poslední doby. K vidění bude třeba „Román pro muže“, „Kajínek“, „Habermannův mlýn“, „Hlídač č. 47“, „Největší z Čechů“, „Pouta“ či „Odcházení“.  Ze starších snímků pak třeba „Tajnosti“ a „Tmavomodrý svět“.

V pondělí 18. července si s Kinobusem na Letné připomeneme 120 let od vzniku první elektrické dráhy v Čechách filmem „Dáma na kolejích“. Druhé speciální promítání je naplánováno na 1. Září, uskuteční se na náměstí Jana Palacha. Snímek „Nickyho rodina“ připomene výročí neuskutečněného dětského transportu před začátkem druhé světové války.

Kinobus má celkem na programu jednaosmdesát promítání. Od 25. do 27. července se uskuteční tradiční přestávka. Všechny filmy budou k vidění zdarma. Kinobus nabízí dvě stě míst k sezení, bezplatnou půjčovnu dek a možnost zakoupení občerstvení. Od 13. června do 6. července začínají filmy od 21.45 hodin, od 7. do 24. července o čtvrt hodiny dříve. V období od 28. července do 19. srpna odstartuje promítání ve 21 hodin a od půl deváté se bude hrát od 20. srpna do 4. září. Více informaci a podrobný program letošního Kinobusu naleznete na http://www.dpp.cz/kinobus-2011/.


Text: Pavel Urban
Foto: Kinobus

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Román pro muže balancuje na hranici luxusu a rozpačitosti
KAJÍNEK: Nejočekávanější thriller tohoto léta přichází do kin
Odcházení typicky havlovské
Herectví šlo Tatianě Vilhelmové už od malička samo
 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání