Kung Fu Panda 2: Chlupatá legrace opět nastupuje

Kung Fu Panda 2Pokračování veselého dobrodružství, v němž hraje hlavní roli tlustý panda Po ovládající kung fu, přinesli tvůrci z DreamWorks tři roky po jedničce. Opět se budete náramně bavit, ať už jste malí či velcí, ale zažijete také hodně akce a samozřejmě drsný souboj s mocným a zlým nepřítelem. Tahle dvojka ale nezapadne ve stínu prvního dílu, naopak se můžete těšit na pořádnou porci nových a vtipných momentů.

 


Zatímco v úvodním snímku se líný panda Po dostal tvrdou dřinou až na vrchol kung fu scény a byl prohlášen za Dračího bojovníka, když se vypořádal s tygrem Taj Langem, tak ve druhém díle ho kromě ještě náročnějšího souboje čeká také jeden osobní oříšek k rozlousknutí.

Kung Fu Panda 2Hlavní linií příběhu je totiž boj proti bezohlednému bílému pávovi Lord Shenovi, který se chce pomocí silných zbraní zmocnit celé Číny a zničit i samotné kung fu. To se Poovi nelíbí, protože se ho, jak sám říká, sotva naučil. Vydá se tedy s Pěti postrachy Shenovy plány zhatit. Zároveň však zjistí, že to byl právě zlodušský páv, který kdysi zničil vesnici, ve níž malý Po žil. A tak se Dračí bojovník vydává i po stopách vlastní identity, v tomto případě pomocí emočních anime flashbacků. Tak nějak mu třeba dochází, že není moc normální, když se za jeho otce prohlašuje houser.

Kung Fu Panda 2 v sobě, kromě základní zápletky, skrývá také celou řadu podtextů. Ať už v Shenovi, který je ochoten, jako diktátor se silnou armádou vlků, pro dosažení moci i zabíjet. Dále v ovci věštkyni, jež se schizofrenně vyrovnává se svou dobrotou a krutým poselstvím, ale samozřejmě i v hrdinech ztvárňujících dobro, kteří si dopomáhají nadpřirozenými jevy. Nemalou roli zde hraje pochopitelně i rodina či přátelství, jen na lásku si můžete nechat zajít chuť.

Kung Fu Panda 2Jde totiž hlavně o akční film a scénami tohoto ražení tentokrát tvůrci rozhodně nešetřili. Na druhou stranu na to šli vtipně. Přeci jen jde o animovaný snímek plný zvířat, takže žádné usekané hlavy, stříkající krev, ale obří stonožka pojídající nepřátele ve stylu „hada“, jak ho známe ze hry v mobilu či účinné chvaty se speciálními názvy po nichž se protivník už neprobudí.

Ale ani vtipu neubylo. Když už si myslíte, že nastane vážná bojová scéna, v ten nejdramatičtější okamžik přijde fór, který všechno zcela v rozporu s hollywoodskými klišé zvrátí a zlehčí. A dalším milým zpestřením je fakt, že si vše můžete vychutnat ve 3D. Přestože se v originále vrátila stará parta s hvězdami jako Jack Black, Angelina Jolie, Dustin Hoffman, Jackie Chan, Lucy Liu či nově Jean-Claude Van Damme jako Mistr Krokodýl, i český dabing v čele se Sašou Rašilovem v roli Poa je obstojný. Kung Fu Panda 2 je akční animák, který po celých devadesát minut baví a těší celou rodinu. A dá se čekat, že bude podobně úspěšný jako první díl.


 


Text: Pavel Urban
Foto: Bontonfilm

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Opět létalo peří, křtil se soundtrack k filmu V peřině
Legendární Titanic znovu připluje do kin
Čtvrtí Piráti plují v podivných vlnách rozmanitosti
Začíná natáčení punkového filmu DonT Stop

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání