Opět létalo peří, křtil se soundtrack k filmu V peřině

V peřiněBlíží se premiéra první 3D pohádky V peřině, ale ještě před tím tvůrci křtí soundtrack a představují úryvky z filmu. Na zřejmě poslední akci před premiérou se CD křtilo a jak jinak než právě peřím.


První 3D pohádku, kterou tedy budete moci sledovat pomocí speciálních brýlí, jež umožňují vidět prostorový obraz filmu, provází i klip kapely Kabát, který byl rovněž představen ve 3D formě. Písnička s názvem „Schody“ a ukázky ze snímku poodhalily, na co se mohou diváci těšit. Karel Roden, který je se zrzavými kudrnami a knírem k nepoznání, se představí v roli šéfa. Lucie Bílá bude starostlivou maminkou, Eliška Balzerová pečlivou babičkou, Arnošt Goldflam roztržitým policistou, Anna Stropnická nesmělou dívkou, Jiří Mádl fešným Karlem a Nikol Moravcová půvabnou slečnou, jež nemá jméno.

V peřiněNikol také celý křest uváděla a mimo jiné prozradila, že pohádka zahájí 30. května filmový festival ve Zlíně, premiéru má pak v Písku za týden ve čtvrtek a 16. června jde snímek do kin. Přítomen byl i režisér F. A. Brabec, který byl k nepoznání, protože se objevil v krátkém sestřihu. Nina Divíšková, jež zde hraje spíše negativní roli, zazpívala kousek písně z filmu a ukázala tak, že se diváci dočkají i temného hlasu hodícího se pro šanson. V této souvislosti Nikol Moravcová a Anička Stropnická prozradily, že byly ony dvě nazpívány někým jiným. Nikol tak v tomto ohledu zastoupila Helena Zeťová a Aničku Iva Marešová.

V peřiněNa akci nemohl chybět ani Kryštof Michal ze Support Lesbiens nebo Ota Váňa z Kabátu, jelikož mají hudební podíl na filmu a tedy i na soundtracku. Ten nese podtitul „Písničky a hudba pro malé a velké děti", tím pádem nebylo příhodné křtít alkoholem. Použily se tedy polštáře, které jsou plné peří.

Pohádka „V peřině“ se začala připravovat zhruba před rokem a půl a exteriéry byly vystavěny především v Písku. Jedná se o první 3D český snímek, jenž musí být točen zvláštní technologií. Ta se provádí díky speciálnímu postavení dvou kamer stojících v různých úhlech, aby se dal 3D film zpracovat. Na plátně se objeví také Dara Rolins, Jana Krausová, Táňa Vilhelmová a další.

 Text: Aneta Šimonková
Foto: Aneta Šimonková

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Začíná natáčení punkového filmu DonT Stop
BERTE KULTURU I Z TÉ VÁŽNÉ STRÁNKY
Aktuální dění ze světa kultury - co se stalo a co nás čeká

Lucie Bílá plánuje bujarou oslavu

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání