Legendární Titanic znovu připluje do kin

Titanic 3DAno slyšíte správně. Ten velkolepý filmový trhák, který se na plátnech objevil před čtrnácti lety, se znovu vrátí do kin. Jistě dobrou zprávou pro všechny je, že se nebude jednat o pokus natočit nový snímek, ale o převedení Cameronova Titanicu do trojrozměrné podoby. Díky speciálním technologiím budete moci vidět nejen úchvatnost zaoceánského parníku, ale také znovu prožít jeho pád na dno.

 


Titanic 3DPsal se rok 1997 a do kin připlul jeden z vůbec nejslavnějších snímků všech dob. Možná, že mladší generaci to tak nepřijde, protože viděla Titanic poprvé nejspíš v televizi, ale ve své době to byl opravdový hit. Projekce byly dlouhou dobu vyprodány. Zajisté tomu hodně pomohl i výkon Leonarda DiCapria, pro něhož se ženám opakovaně rozbušilo srdce a stékaly jim slzy z očí, když se Jack Dawson pomalu potopil na oceánské dno. Potěchou pro muže byla zase krásná Kate Winslet. Vidět známou choulostivou scénu, kdy Jack na kresbě zvěčňuje zcela nahou Rose, v trojrozměrné podobě, to jistě potěší mnohé oči. Připomenou se však i další slavné okamžiky, jako například Jackovo zvolání: Jsem král světa, poté co vypluje na cestu za svým americkým snem netušíc.

Snímek, který má na svém kontě rekordních jedenáct Oscarů, a to včetně ocenění za nejlepší film a nejlepší režii, se za necelý rok dočká svého velkého comebacku. Podle oficiálního prohlášení se můžeme těšit na 6. dubna 2012, kdy v celosvětové premiéře Titanic znovu vypluje na svou prokletou plavbu. Tentokráte však ve 3D zpracování. Tento termín byl samozřejmě stanoven záměrně, v dané době to bude přesně sto let od okamžiku, kdy gigantický parník poprvé zvedl kotvy. Stalo se tak konkrétně 10. dubna 1912.

Titanic 3DDílo pocházející z rukou Jamese Camerona, který se postaral nejen o scénář a režii, ale i produkci, je v tržbách druhým nejúspěšnějším filmem všech dob. Sám režisér k tomu říká: „Existuje celá generace, která nikdy nezažila Titanic tak, jak má být viděn, tedy na velkém plátně. A bude to Titanic, jaký jste ještě nikdy nespatřili. Digitálně upravený na 4K a pečlivě převedený do 3D projekce. V nezmenšené emocionální síle a v obraze silnějším než kdy jindy. Bude to epický zážitek pro fanoušky i začátečníky.“

„Tato nová prezentace největšího filmu studia Paramount je zajímavá i tím, že v roce 2012 oslavíme 100. výročí našeho studia. Paramount má tu čest představit divákům některé z klasických filmů vzniklých během tohoto století. A my nemůžeme vymyslet lepší způsob, než je toto obnovené uvedení Titanicu,“
řekl k tomuto tématu Brad Grey, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Paramount Pictures.

Zda zažije Titanic opět takovou slávu, jako tomu bylo v roce 1912 či před čtrnácti lety, se dozvíme za jedenáct měsíců. Pokrok moderní technologie musí být opravdu velkolepý, když mohou tvůrci převést do trojrozměrné podoby snímek, který pro ni nebyl vůbec natočen. Že toto téma vzbudí u lidí zájem není pochyb, otázkou však zůstává, jestli bude stát očekávaný výsledek za to. Připomeňme si například nedávné zpracování Souboje Titánů. Zde se bohužel ukázalo, že ne vždy se vyplatí investovat do 3D technologie čas a peníze – film původně nebyl v tomto formátu natočený, trojrozměrné efekty se dodělávaly ve studiu. Titáni propadli u diváků nejen po obsahové stránce, ale i nekvalitním zpracováním.

Titanic 3D


Titanic vábí svým temným příběhem neustále. Pokud se plánovaný záměr Jamese Camerona a studia Paramount povede, nebude to první 3D zpracování, kterého se slavná loď dočkala. Zhruba před dvěma lety uvedl IMAX speciální dokument zaměřený na její historii a na bádání kolem potopeného vraku. Rovněž se v naší republice objevila v Brně a Praze unikátní výstava věnovaná Titanicu. Návštěvníci mohli tenkrát vidět přesné repliky pokojů, věci vyzdvižené ze dna oceánu i model ponorky, která se do hlubin potopila.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Bontonfilm


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Čtvrtí Piráti plují v podivných vlnách rozmanitosti

Rychle a zběsile popáté a opět na plný plyn

Natalie Portman okouzlila i božského Thora

Tvůrci filmu Lidice dotáčeli atentát na Heydricha

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání