RIO: Pláže, barvy a papoušek, který nelétá

RioTvůrci animované trilogie Doba ledová přináší nový snímek Rio, který se opět pouští do propojení půvabného příběhu s plejádou lidských vlastností, jež jsou vloženy do roztomilých zvířátek. Když navíc uzříte věrohodně zpracované krásy Ria de Janeira a uslyšíte tóny samby a dalších jihoamerických tanců a melodií, ponoříte se na hodinu a půl do krásného snu s úsměvem na tváři.

 


Režisér Carlos Saldanha vymyslel příběh tohoto snímku mezi druhým a třetím dílem Doby ledové" a nyní nápad rozvinul v celovečerní film. Blu je domácí papoušek, kterého, když byl malý, únosci přivezli z rodné Brazílie do amerického městečka ve státě Minnesota. Tam ho našla dívka jménem Linda a vytvořila mu doma úžasné prostředí. Blu se měl po celá léta jako v bavlnce, naučil se chovat, jednat i myslet jako člověk, ale nikdy nedokázal létat. S Lindou si dlouho mysleli, že jde o posledního jedince svého druhu, až jim jeden vášnivý fanda těchto roztomilých tvorů prozradil, že má Blu v brazilském Riu de Janeiru kolegyni Perlu. Pro zachování druhu navrhne, aby se Linda a Blu do Ria vydali a pokusili se sblížit domácího mazlíka s temperamentní tvrdohlavou samičkou.

RioKrátce po jejich setkání ale Blua a Perlu unesou pašeráci a začne velká bitva o peníze, city a samozřejmě i o dobro. Podstatnou roli záporáka zde sehraje kakadu Nigel, naopak papouščímu páru pomáhají k osvobození místní ptáci. Kromě boje o holé přežití se příběh vyvíjí i láskyplnou cestou, která hlavní dvojici nenápadně sbližuje.

Rio" je milý film především pro děti, na němž jsou ukázány základní lidské vlastnosti a nastíněno, jak to zpravidla v pohádkách končí. Na druhou stranu je také plné skvělých vtipů, legračních situací, detailů a nápadů. Jako třeba opice coby profesionální zloději, které se dají vymyslet jen v animácích. Navíc díky 3D technologii si můžete užít úžasný pestrobarevný svět jihoamerické přírody, z čehož by měl třeba Dan Nekonečný určitě obrovskou radost.

Také dabing je obstojný, i když v originále propůjčily postavičkám hlasy takové hvězdy jako Jesse Eisenberg, Anne Hathaway, George Lopez, Jamie Foxx či will.i.am. Ale co naprosto trhá uši, jsou překlady textů doprovodných písní v jihoamerických rytmech. Čeština v tomhle případě trpí. Kdybych měl možnost vidět film na DVD, veškeré vycpávkové písně bych přeskakoval. Jinak se ale dobře pobavíte a ještě si prohlédnete zákoutí Ria de Janeira.

 

RioText: Pavel Urban
Foto: Bontonfilm

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání