Láska a jiné závislosti: Viagra ředěná Parkinsonem

Láska a jiné závislostiNový americký snímek Láska a jiné závislosti má tradiční hollywoodskou nálepku romantická komedie. Zde se těchto ingrediencí dostává možná trošku méně, zato dochucovadla v podobě úžasné hlavní herecké dvojice, emocí a odvážnosti, jsou tak výrazná, že vzhledem k ústřednímu tématu se budete bát jít k doktorovi. Zkrátka dobře zamíchaný koktejl.


Teprve před týdnem vstoupil do kin snímek „Hlavně nezávazně“ a na první pohled by se mohlo zdát, že i dílo režiséra Edwarda Zwicka „Láska a jiné závislosti“ se bude motat kolem toho samého. Od sexuálního uvolnění se hlavní postavy propracovávají k rozumnému vztahu. V tomto případě je ale cesta mnohem trnitější.

Láska a jiné závislostiJamie (Jake Gyllenhaal) pochází z lékařské rodiny, ale ve chvíli, kdy skončí na medicíně, nemá do čeho píchnout. Od svého bratra Joshe (Josh Gad) dostane nabídku, aby šel dělat reprezentanta farmaceutického koncernu. Když je Jamie na audienci u jednoho doktora, potká se v ordinaci s krásnou Maggie (Anne Hathaway) a představí se jako stážista. Když ona zjistí, co je zač, dá mu venku své rozčílení pěkně najevo. I přes počáteční faux pas jí k první schůzce přesvědčí.

Pak už se všechno seběhne podle očekávání. Zprvu nezávazný sex, až nečekaně odvážný a otevřený, se postupně mění ve vztah. Problémy se ovšem ani jednomu nevyhnou. Jemu se v nové práci příliš nedaří, ona je v první fázi Parkinsonovy choroby a do vážných závazků se pouštět nechce. Zlom nastane ve chvíli, kdy Jamieho firma přinese na trh nový lék na potenci, proslulou viagru. Ta ho katapultuje k velkým úspěchům a body získává i u své lásky. Dramaticky stupňovaný závěr je plný emocí a nejen slabší povahy jistě zasáhne.

Láska a jiné závislostiFilm se může pochlubit výtečným nápadem a brilantní hereckou dvojicí. Oba působí příjemně, chemie mezi nimi funguje skvěle, jejich gesta jsou půvabná. Odvážné sexuální scény, drsná satira farmaceutického průmyslu a ostrá slova, často trefná, se také dají přičíst na misku kladných závaží. Až je zarážející, že snímek je přístupný už od patnácti let. Bohužel na druhé straně vtipy jsou upocené a spíše trpěné. Hlavně scény s Jamieho bratrem Joshem vám půjdou na nervy. Jinak je „Láska a jiné závislosti“ pohodovou oddychovkou s příchutí jarního melancholického odpoledne v parku.


Text: Pavel Urban
Foto: Bontonfilm
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Hlavně nezávazně: Od sexu k lásce
Odcházení: Typicky havlovské
Autopohádky: Děti pobaví, dospělé pohladí
Sanctum: Drama, které se potápí samo

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání