Hlavně nezávazně: Od sexu k lásce

Hlavně nezávazněNový americký film režiséra narozeného v Československu Ivana Reitmana Hlavně nezávazně zjišťuje, zda může opakovaný příležitostný sex mezi mužem a ženou dlouhodobě vydržet bez toho, aby se mezi jeho účastníky zamotaly city. Slibný námět ovšem zůstal kdesi v polovině cesty.


Tak předně, Ivan Reitman má za sebou řadu úspěšných snímků jako „Krotitelé duchů“, „Policajt ze školky“ či „Šest dní, sedm nocí“. Ve filmu „Hlavně nezávazně“ se nechal dost ovlivnit scénářem Elizabeth Meriwether a Michaela Samoneka a občas se ženský rukopis projevuje až příliš.

Proti nápadu nelze nic namítat. Emma (Natalie Portman), ambiciózní doktorka, nemá na vážné vztahy čas a energii, přirozený flákač Adam (Ashton Kutcher) si chce zase užívat nezávazně proto, že mu jeho poslední přítelkyně zahýbala s jeho otcem. Oba se už několikrát potkali, ale k sexuálním setkáním dospěli až po letech. Problém nastane, když takto určená pravidla jeden z dvojice poruší. Adam začne žárlit a také Emma se časem nechá přemoci citovými potřebami. Příběh se tedy odvíjí poněkud opačně na rozdíl od klasických romantických komedií. Nejdřív sex, pak láska.

Hlavně nezávazněÚstřední dvojice je lákavá, zábavná, ale poněkud nepatřičná. Natalie se pustila do tohoto žánru poté, co dostala Oscara za roli baletky v „Černé labuti“. I když hraje i vypadá výborně, nelze se zbavit určitého srovnávání. Ashton Kutcher zase často hrál v bláznivých komediích prosté pomatence a najednou mu jde o vážný vztah třicátníka, přestože výraz má ve snímku pořád stejný jako před deseti lety. Dokud spolu jen občas spí, přičemž koláž rychlovek na různých místech je velmi nešťastná a film zbytečně popohání v nesprávnou chvíli, tak je vše v pořádku. Ovšem, jakmile spolu začnou Emma a Adam randit, jednoduše nevěříte tomu, že by tvořili funkční pár.

Několik nápadů, menstruační hudební mix, svazek mrkví místo květin nebo dialogy s přáteli, je na palec nahoru. Ale nedotažené a trapné momenty bohužel misky vah hladce vyvažují. „Hlavně nezávazně“ je lehká oddechová komedie, která neurazí, ale 108 minut je dost času a venku už je přece docela hezky, tak proč být zalezlý v kině?


Text: Pavel Urban
Foto: Bontonfilm
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Odcházení typicky Havlovské
Autopohádky: Děti pobaví, dospělé pohladí
Sanctum: Drama, které se potápí samo
Králova řeč panuje na všech frontách

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání