Proběhl poslední natáčecí den snímku Lidice

film LidiceJeden z nejočekávanějších letošních filmů Lidice, který bude mít premiéru 9. června, se tento týden nečekaně dočkal dalšího dotáčení. Tentokrát už opravdu posledního. Natáčecí den probíhal ve Slaném a v blízkosti Pražského hradu. Nyní se bude pracovat hlavně na postprodukci, zvuku, střihu a hudbě.

 

Natáčení snímku Lidice začalo loni v létě. Pokračovalo přes podzim a po pár natáčecích dnech na sněhu, skončilo.  Přestože tvůrci byli smíření s tím, že mají dotočeno, díky investici sponzorů se podařilo zorganizovat dotáčení zajímavých scén. To připadlo na úterý 18. ledna. Natáčelo se německé obsazování administrativní budovy v Kladně, reálně se však filmovalo v blízkosti Pražského hradu. Došlo i na setkání hlavních postav filmu - lidického četníka Vlčka (Roman Luknár) a Františka Šímy (Karel Roden). Film tak získává na autenticitě.

film Lidice

 

Celkem se natáčelo 48 dní. Lednová dotáčení se odehrálo ve Slaném i za účasti Karla Rodena. Na Pražském hradě se pak střetl Roman Luknár a známý německý herec Joachim Assböck. „Účelem tohoto dalšího natáčecího dne je, aby film získal ještě větší dynamiku a byl o něco lepší,“ řekl koproducent snímku Tomáš Vican a dodal. „Z celého dne, kdy natáčíme dvanáct hodin na dvě kamery, se ve filmu objeví asi čtyři minuty.“

 

Film vzniká v režii Petra Nikolaeva, za kamerou pak byl slavný mexický kameraman Antonio Riestra. Nyní se bude pracovat hlavně na postprodukci, střihu a hudbě. Vzniká totiž unikátní projekt, na němž se podílí třeba i James Harries, Michal Hrůza, Dan Bárta, Jan Budař a další. „Chceme mít deset až dvanáct písní českých a slovenských předních interpretů, z nichž pak uděláme samostatné cédéčko,“ uvedl Vican.

 


Snímek, který bude mít premiéru 9. června, v předvečer 69. výročí vypálení Lidic, by měl soutěžit také na festivalu v Cannes. „Naším cílem bylo udělat takový film, který pravdivě ukáže historii největší tragédie novodobých českých dějin. Ale skutečnou sílu příběhu dodávají zejména konkrétní lidské emoce, paradox viny a trestu a normální osudy lidí,“ uzavřel Vican.

film Lidice


FOTOGALERIE k poslednímu natáčecímu dni filmu LIDICE ZDE
Text: Pavel Urban
Foto: Jakub Urban

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání