Proběhl poslední natáčecí den snímku Lidice

film LidiceJeden z nejočekávanějších letošních filmů Lidice, který bude mít premiéru 9. června, se tento týden nečekaně dočkal dalšího dotáčení. Tentokrát už opravdu posledního. Natáčecí den probíhal ve Slaném a v blízkosti Pražského hradu. Nyní se bude pracovat hlavně na postprodukci, zvuku, střihu a hudbě.

 

Natáčení snímku Lidice začalo loni v létě. Pokračovalo přes podzim a po pár natáčecích dnech na sněhu, skončilo.  Přestože tvůrci byli smíření s tím, že mají dotočeno, díky investici sponzorů se podařilo zorganizovat dotáčení zajímavých scén. To připadlo na úterý 18. ledna. Natáčelo se německé obsazování administrativní budovy v Kladně, reálně se však filmovalo v blízkosti Pražského hradu. Došlo i na setkání hlavních postav filmu - lidického četníka Vlčka (Roman Luknár) a Františka Šímy (Karel Roden). Film tak získává na autenticitě.

film Lidice

 

Celkem se natáčelo 48 dní. Lednová dotáčení se odehrálo ve Slaném i za účasti Karla Rodena. Na Pražském hradě se pak střetl Roman Luknár a známý německý herec Joachim Assböck. „Účelem tohoto dalšího natáčecího dne je, aby film získal ještě větší dynamiku a byl o něco lepší,“ řekl koproducent snímku Tomáš Vican a dodal. „Z celého dne, kdy natáčíme dvanáct hodin na dvě kamery, se ve filmu objeví asi čtyři minuty.“

 

Film vzniká v režii Petra Nikolaeva, za kamerou pak byl slavný mexický kameraman Antonio Riestra. Nyní se bude pracovat hlavně na postprodukci, střihu a hudbě. Vzniká totiž unikátní projekt, na němž se podílí třeba i James Harries, Michal Hrůza, Dan Bárta, Jan Budař a další. „Chceme mít deset až dvanáct písní českých a slovenských předních interpretů, z nichž pak uděláme samostatné cédéčko,“ uvedl Vican.

 


Snímek, který bude mít premiéru 9. června, v předvečer 69. výročí vypálení Lidic, by měl soutěžit také na festivalu v Cannes. „Naším cílem bylo udělat takový film, který pravdivě ukáže historii největší tragédie novodobých českých dějin. Ale skutečnou sílu příběhu dodávají zejména konkrétní lidské emoce, paradox viny a trestu a normální osudy lidí,“ uzavřel Vican.

film Lidice


FOTOGALERIE k poslednímu natáčecímu dni filmu LIDICE ZDE
Text: Pavel Urban
Foto: Jakub Urban

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání