Užijte si klidné a pohodové Vánoce s TV BARRANDOV

kulturní servis pulsDoma voní cukroví a připravené dobroty, vy už jen odpočíváte a chcete si zpříjemnit čas? S televizí Barrandov se můžete těšit na osvědčené klasiky s Vlastou Burianem i laskavé komedie o revizorovi Andělovi s Jaroslavem Marvanem, nové díly pohádky Krtek a Panda, speciální díl společenského magazínu Exkluziv Kateřiny Brožové nebo na vánoční poselství prezidenta. Nenechte si ujít Tajemství Popelky, ve kterém režisér Vorlíček a další zavzpomínají na vznik jedné z nejznámějších českých pohádek.


Štědrý den - 24. prosince

DOKONALÉ VÁNOCE
Vánoční sezóna je v plném proudu.  To však neplatí pro rodinu Wielandových a Achenbachových. Nepřátelství mezi nimi vzplane poté, co se v mateřské školce uvolní pouze jedno místo. Obě rodiny se tak zoufale snaží místo získat pro své dítě. Herder, ředitel mateřské školky, rozhodne, že místo získá ta rodina, která ukáže nejlepšího vánočního ducha, včetně vánoční výzdoby. Mezi rodinami tak vypukne vánoční válka! Jenže největší překvapení na všechny teprve čeká... na Štědrý den! V rodinné komedii hrají O. Pocher, S. Neu, J. Rieke, S. Anbeh, Ch. Grunert a další. 

LÁSKA NA DRUHÝ POHLED
Ryan je populárním spisovatelem knih o tom, jak se vypořádat se ztrátou blízkých a dopřát životu nový smysl. Je hvězdou v oboru a něco jako guru pro lidi v těžkých životních situacích. Jeho obličej je na výrobcích všeho druhu a Ryan žije v domnění, že se sám vyrovnal se svou minulostí. Jenže pak potká půvabnou květinářku Eloise a jeho život se obrátí vzhůru nohama. V romantické komedii hrají Aaron Eckhart, Jennifer Aniston, M. Sheen, D. Fogler, J. Greer a další.

EXKLUZIV KATEŘINY BROŽOVÉ
Zpěvačka, herečka a moderátorka Kateřina Brožová tentokrát pozvala do svého pořadu opravdu vzácného hosta – bývalou první dámu a její hereckou kolegyni Dagmar Havlovou. Ve vánočním speciálu zavzpomínala na svého manžela Václava Havla a prozradila, jak se připravuje na Vánoce.

U POKLADNY STÁL
Ošetřovatel Rozruch z nemocnice sv. Jakuba dostal z nemocenské pojišťovny místo očekávaného léčivého bahna umělý chrup. Když v pojišťovně osobně vyřizuje přehmat, jsou úředníci velmi neochotní. Rada Pěna přijde do pojišťovny, aby si domluvil výlet se svou tajnou milenkou, sekretářkou Věrou, kterou si chce vzít, až se provdá jeho dcera Heda. Pěna ohlašuje v pojišťovně návštěvu primáře Marka od sv. Jakuba, a přestože ho osobně nezná, přimlouvá se za vyřízení jeho žádosti. Když rozčilený Rozruch za chvíli sdělí, že je z nemocnice od sv. Jakuba, úředníci ho považují za Marka a jejich chování se rázem mění. V české komedii s Vlastou Burianem se můžete těšit i na další herce, jako je A. Mandlová, J. Marvan, Č. Šlégl, V. Trégl a další.

kulturní servis puls

První svátek vánoční - 25. prosince

LÁSKA PŘICHÁZÍ O VÁNOCÍCH
Martin Haller si otevře vysněnou restauraci, záhy však během tragické události přichází nejen o ni, ale také o svou milovanou manželku. Aby splácel dluhy a postaral se o svou dcerku Katrin, stane se taxikářem. Život jim přitom ztrpčuje nejen řada každodenních starostí a konzervativní paní Zeilerová z Úřadu péče o mládež, které se Martinova domácnost vůbec nelíbí. Situace se stane opravdu vážnou, když Martin v nouzi ujede od banální nehody, a díky tomu přijde o řidičský průkaz i licenci. Setkáním se zdánlivě bezcitnou soudkyní ale všechno nabere zcela nečekaný obrat. V romantickém filmu hrají Hrají E. Sander, V. Niehaus, P. Weck, N. Liersch, E. Thomashoff, G. Dohm a další. 

TAJEMSTVÍ POPELKY
Slavnou pohádku režiséra Václava Vorlíčka Tři oříšky pro Popelku každý z nás viděl tolikrát, že už to ani nepočítá. Hvězdné herecké obsazení, dojemná písnička Kdepak ty ptáčku hnízdo máš v podání Karla Gotta, působivé kostýmy Teodora Pištěka, krásná Popelka a princ na bílém koni. Na natáčení bude vzpomínat režisér Václav Vorlíček, princ Pavel Trávníček a řada dalších, kteří se o velký úspěch romantické pohádky zasloužili.

DOVOLENÁ S ANDĚLEM
Přísný a věčně nespokojený bručoun dostane poukaz na letní rekreaci ROH. Nejprve ho odmítne, ale nakonec se přece jen rozhodne poukazu využít a strávit čtrnáct dnů v odborářské zotavovně Jezerka spolu s dalšími zasloužilými pracovníky. Děj úsměvného příběhu, kde se vše točí nejen kolem Andělovy nechuti ke všem a všemu, zejména pak k jakýmkoli společenským zábavám rekreantů, ale také rekonstrukce dětské školky, do níž se rekreanti tajně pustí, aby pomohli zoufalé paní učitelce a dětičkám bez střechy nad hlavou, jistě není třeba blíže představovat. V české komedii hrají J. Marvan, J. Kemr, V. Ráž, J. Dítětová, F. Dibarbora, A. Vránová a další. 

kulturní servis puls

Druhý svátek vánoční - 26. prosince

PŘEDNOSTA STANICE
Vlasta Burian jako černý pasažér rozvrátí disciplinovaný chod jednoho nádraží. Pan Ťopka působí dojmem gentlemana trochu chaplinovského typu. Živí se příležitostnou prací, za níž jezdí výhradně jako černý pasažér vlakem. Při jedné jízdě se setká s obávaným generálním inspektorem drah Kokrhelem. Na jedné malé stanici se mu podaří vystoupit a převléknout se do uniformy přednosty stanice. Setkání s inspektorem Kokrhelem se však nevyhne. V české komedii s Vlastou Burianem dále hrají Z. Kabátová, J. Marvan, Č. Šlégl, R. Šlemrová a další.

VÁNOČNÍ POSELSTVÍ PREZIDENTA MILOŠE ZEMANA
Televize Barrandov odvysílá vánoční poselství prezidenta republiky. Miloš Zeman promluví k televizním divákům ze zámku v Lánech. Pokračuje tak v obnovené tradici, kdy hlava státu v průběhu svátků bilancuje nejaktuálnější události a zamýšlí se nad děním ve společnosti. TV Barrandov zprostředkuje vánoční poselství prezidenta už podruhé, stejně jako loni na druhý svátek vánoční ve 13 hodin.

ANDĚL NA HORÁCH
Revizor pražských elektrických drah Gustav Anděl si už vyzkoušel, že na odborářské rekreaci se to dá celkem vydržet, a tak se ani příliš nebránil, když znovu dostal poukaz. Tentokrát se vypravil do zasněžených Vysokých Tater, dovolená ale neprobíhá nijak idylicky. Setkal se tam totiž s Věrou, která je podle všeho snoubenkou jeho syna, a dívčino chování ho značně pohoršuje. Pan Anděl je zkrátka morous v letech, pro neformální zvyklosti nové doby nemá příliš mnoho pochopení. Mladá generace se však jen tak lehce nedá. V české komedii hrají J. Marvan, M. Želenská, J. Mareš, J. Kemr, S. Zázvorková, M. Dvorská, H. Loubalová a další.


kulturní servis puls

 

Text: Mia
Foto: TV BARRANDOV

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání