Machinace a podvody, Bořek Slezáček poodkrývá různá tajemství

kulturní servis pulsBarrandovská televize servíruje každý středeční večer pořad Takhle si tu žijeme, kterým provází Bořek Slezáček. Divákům ukáže všechno, co se v České republice nepovedlo. Podvody, zpronevěry, průšvihy. Zvídavé kamery odhalí, co se někdo snaží ututlat a zjistí, kdo si nejvíc namastil kapsu.


Takhle si tu žijeme otevře kauzy dotačních nesmyslů, prozkoumá, kam a proč zmizely peníze, ukáže i největší rarity, které v České republice vznikly. Ve studiu jsou kromě moderátora přítomni také hosté z řad novinářů a známých osobností. „Budeme si povídat, ale ne vždy a nutně k tomu danému tématu. V reportážích už bude řečeno všechno a rozebírat pořád dokola, že se tu holt dějí takové věci, by asi nikoho moc nebavilo. Budeme si z toho tedy dělat spíš legraci a snažit se to odlehčit, co jiného nám v této souvislosti zbývá,“ říká odhodlaný moderátor, který se krom jiného těší i na kontakt s živým publikem.

„Je to pořad, který by měl lidi naštvat a zároveň bavit, což je velká výzva. Součástí budou poměrně obsáhlé reportáže o různých bizarních projektech a vůbec o způsobech, jak se dají peníze z veřejných rozpočtů nebo dotací vyhazovat oknem. A tím si v podstatě dáme razítko na to, co si tady všichni myslíme a takhle si tu s tím žijeme,“ prozradil Bořek Slezáček o pořadu, který měl premiéru 31. srpna.

kulturní servis puls

Další díl pořadu Takhle si tu žijeme, který můžete na TV Barrandov vidět již dnes od 21:45, má podtitul „Fakt to potřebujeme?“. Tentokrát dojde na témata jako zaprášené miliony ve sklepě aneb o tom, že na těchto místech mohou být ukryté velmi cenné poklady, nebo kamery poodhalí dotace, které jsou postavené na hlavu. Na jedné straně totiž Evropská unie financuje projekt, který má pomáhat omezit prostituci, zároveň je však možné postavit za dotační evropské peníze například nevěstinec. Zní to velice bizarně, podrobnosti jsou však ještě mnohem peprnější. Za pozornost bude stát i reportáž o Hyperloopu. Smělý nápad Brňanů na futuristický dopravní plán má totiž hned několik háčků, jedním z nich je například to, kde budou takzvaní „kapslonauti“ přistávat.

 


Text: Mia
Foto: TV Barrandov

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání