Fotři jsou lotři, z jejich zeťů kmotři

Fotři jsou lotřiTřetí pokračování komedií o tátovi půvabné Pam, Jacku Byrnesovi a jeho zeti Gregu Jebalovi se opět nese v duchu boje těchto dvou protagonistů. Příběh se posunul o šest let kupředu a diváci se znovu mohou těšit na parádní zápletku, spoustu komických situací, hvězdné herecké obsazení, ale i na pár nových tváří.

Po snímcích „Fotr je lotr“ (2000) a „Jeho fotr, to je lotr!“ (2004) přichází do kin třetí díl téhle populární série. Zatímco v prvním díle se Greg Jebal (Ben Stiller) snažil přesvědčit svého tchána Jacka Byrnese (Robert De Niro) o tom, že je ten pravý pro jeho prvorozenou dceru Pam (Teri Polo), ve druhém filmu se pak o podobný úspěch snažil i se svými rodiči, když se přijeli seznámit s manželčinými rodiči.

 

Fotři jsou lotřiTrojka posouvá životní vývoj zase o krok dále. Druhý díl končil svatbou Grega a těhotné Pam, a tak bylo nasnadě, že do pokračování přibude další generace. Hlavním motivem ve filmu „Fotři jsou lotři“ je tedy oslava pátých narozenin dvojčat Samanthy a Henryho Jebalových, na kterou se samozřejmě sjede celá rodina.

Ovšem Jack jako bývalý agent CIA stále prověřuje svého zetě Grega. A nyní o to víc, že ho jeho druhý zeť Bob zklamal, protože opustil jeho mladší dceru a hlavou rodinného klanu by se tak měl stát právě Greg. Jack pro něj dokonce vymyslel titul „Kmotr Jebal“. Greg se na svou novou roli připravuje, ale zároveň bojuje s mnoha životními nástrahami. Sice je v nemocnici už vrchním „zdravotním bratrem“, ale má stále málo peněz na to, aby zajistil rodinu, a jeho dcera Samantha s ním nemluví. Navíc se mu do cesty připlete půvabná zástupkyně farmaceutické firmy Andi Garcia (Jessica Alba). Ta mu sice přinese za propagaci nového léku na potenci přivýdělek, ale zároveň ho chce získat, čímž způsobí Gregovi další problémy.

 

Fotři jsou lotřiA tak zatímco Jack Gregovi doporučuje, že musí dětem zabezpečit skvělé vzdělání a zajistit rodinu, musí se jeho zeť vypořádat s nenadálou situací ohledně Andi. Tchán ho špehuje, a když nasbírá několik důkazů o tom, že Greg není tím pravým na post jeho nástupce, zkouší zvrátit vývoj tak, že své dceři doporučí, aby se vrátila ke svému bývalému příteli Kevinovi (Owen Wilson). Ten je velmi bohatý. Uspořádá pro děti velkolepou narozeninovou oslavu, a také se přimluví u ředitelky luxusní školky, aby přijala děti Pam a Grega. To Kevin je teď novým Jackovým favoritem. Logicky tak dojde na dlouho schylovaný souboj mezi Jackem a Gregem.

 

Ovšem celý příběh scénáristy Johna Hamburga, který se podílel i na předchozích dvou dílech, je protkaný nabitými vývojovými scénami, vtipnými příběhy a skvělými hláškami. Rozhodně se budete báječně bavit a zároveň si uvědomovat, že tyto rodinné trable se stávají lidem po celém světě. Je jasné, že vše zůstává v duchu amerického humoru a prostředí, ovšem city a vztahy jsou všude podobné. Režie se ujal Paul Weitz, který tak nahradil Jaye Roacha. Ten se ale i na tomto snímku částečně podílel jako rádce. Tvůrci navíc přesvědčili všechny herecké hvězdy, aby šly do celého kolotoče znovu, a tak kromě výše zmíněných herců uvidíte znovu i Gregovy rodiče ztvárněné Dustinem Hoffmanem a Barbrou Streissandovou. Využijte ve vánočním čase volné chvíle a zajděte si na tuto skvělou komedii.Text: Pavel Urban
Foto: Bontonfilm
 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání