Jiří Macháček: Mám to štěstí, že si můžu prostě hrát

Jiří Macháček

Herec, textař a zpěvák Jiří Macháček si užívá života naplno. Kromě jeho hlasu z vánoční reklamy dal o sobě nedávno vědět i ve snímku „Občanský průkaz“. Od ledna bude hrát ve filmu režiséra Jiřího Vejdělka „Muži v naději“. Pro Kulturní servis Puls se rozpovídal nejen o své postavě, ale také o přípravách na Vánoce.

Mohl byste nějak charakterizovat postavu Ondřeje, kterou ztvárníte v chystaném snímku „Muži v naději“?
Je to postava, která vstupuje do příběhu s poměrně pevnými zásadami, co se týče manželství a nevěry. Ale má tchána, jehož hraje Bolek Polívka, který si naopak myslí, že ta nevěra by měla být kořením vztahu a neustále ho v tom podporuje. A to přesto, že postava, kterou hraje, vlastně žije s dcerou tohoto pokušitele. O tom je vlastně hlavní zápletka a vůbec celá komedie.


Zahrál jste si už v předchozím díle Jiřího Vejdělka „ Ženy v pokušení“. Dají se ty vaše role, případně celé oba filmy nějak porovnat?
Ty role bych vůbec neporovnával. Každá je úplně jiná. Filmy mají určitě podobný žánr. Mně se s Jirkou Vejdělkem pracuje skvěle. On dokáže perfektně vysvětlit, čeho chce dosáhnout. Pak jde samozřejmě o to dosahování, kde máme někdy málo času. Ale nakonec si myslím, že toho Jirka vždycky dosáhne a já se na to natáčení s ním velmi těším.

 

Jak byste zhodnotil právě končící rok 2010 z vašeho profesního i osobního pohledu?
Byl to krásný rok. Já už jsem si ty profesní sny vlastně dávno splnil. To, co přichází teď, je už jen takový bonus. Mám to štěstí, že se můžu živit svými koníčky a že si můžu prostě hrát.

 

Jiří Macháček Lidé v posledních týdnech slyší váš hlas hlavně z televizní reklamy, kde mluvíte umělý stromeček a Pavel Liška živý, nechtěl jste si vy namluvit ten živý?
Já nemám v televizní reklamě téměř žádné ambice. Pouze ty, aby to nepřekročilo rámec mého vkusu, a aby to nebylo pod mou finanční laťku. Takže bych klidně mluvil i ten druhý, ale vlastně jsem raději, že mluvím tenhle.

 

Jak vy vůbec vnímáte Vánoce, máte rád jejich tradice? A když o tom hovoříme, kupujete spíše živé stromky?
My už jsme strojili stromek v neděli 12. 12. Osekával jsem větve a kmen, aby se ten stromek vešel do takové keramické chaloupky po pradědečkovi a děti ho potom strojily. Takže my se jako rodina připravujeme na téměř tradiční klasické české Vánoce.

Na co se lidé mohou těšit příští rok ve spojitosti s vámi? Kromě toho, že vás uvidí ve snímku „Muži v naději“, chystáte ještě něco jiného, třeba i s kapelou MIG 21?
My cédéčka neděláme, protože to vlastně nemá cenu. Naše nové písničky si lidé mohou stáhnout z našeho webu. Někdy na podzim chceme udělat zase koncertní turné. Jinak budeme psát písničky a jezdit po koncertech tak, jak to děláme pořád. O žádných dalších konkrétních plánech nevím. Myslím, že to všechno přináší čas tak nějak samovolně lépe, než abych já něco plánoval.

Text: Pavel Urban
Foto: Pavel Urban

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání