Režisér Jiří Vejdělek chystá nový snímek „Muži v naději“

Muži v nadějiDivácký úspěch filmu „Ženy v pokušení“ a časté dotazy přiměly režiséra Jiřího Vejdělka k napsání scénáře nového snímku, který se na problémy vztahů podívá také z té mužské stránky. Nové dílo je nazvané „Muži v naději“, slibuje podobný žánr a samozřejmě opět skvělé herecké obsazení.

 

Osmatřicetiletý Jiří Vejdělek má za sebou úspěšné snímky „Účastníci zájezdu“, „Roming“, „Václav“ a již zmíněné „Ženy v pokušení“. Ty se staly nejnavštěvovanějším filmem v letošním roce, vidělo ho téměř jeden a čtvrt milionu lidí. U všech těchto děl se podílel také alespoň jako scénárista. U chystaného filmu „Muži v naději“ se opět chopil rolí režiséra, scénáristy, ale i spoluproducenta.


„Název vznikl jako žert. Když jsme objížděli naší zemi s „Ženami v pokušení“, často se mě lidé ptali, jestli bude také něco o mužích. Tak jsem odpovídal, že muži v pokušení nebývají, ale jsou v naději. Většinou bývá těžké vymyslet název, ale tady už jsem ho měl a za něj už jsem napsal jen nějakých sto stran scénáře. To už bylo snadné,“ řekl s humorem sobě vlastním Vejdělek.

Jednou z hlavních postav je čerstvý šedesátník Rudolf (Bolek Polívka), který je přesvědčen, že základem šťastného manželství je nevěra. Jeho zeť Ondřej (Jiří Macháček) je naopak velmi svědomitý, korektní muž, který však pro samé povinnosti nevidí, jak se jeho žena Alice (Petra Hřebíčková) začíná nudit. A tak mu Rudolf poskytne několik chlapských rad, jak se se situací vypořádat.

 

Muži v naději„Točit o chlapech je jako točit přírodopisný snímek o pandách. Jsou to obě roztomilá stvoření a oběma hrozí vyhynutí,“ pronesl Vejdělek a dodal. „Chtěl jsem dát mužům naději, aby nebyli v tomhle ženském světě tak utlačováni a nemuseli furt lhát. Ona totiž mezi těmito pohlavími sice existuje domluva, ale jen ve chvíli, kdy muži ustoupí,“ nastínil Vejdělek.

 

Podle něj ale nepůjde o pokračování filmu „Ženy v pokušení“. „Je potřeba říct, že nejde o pokračování v příběhu a postavách. Ovšem pokračování to bude z pohledu žánru a snad i v tom, jestli se to bude lidem líbit,“ uvedl Vejdělek.

Jedním ze spojovacích článků obou filmů je herec Jiří Macháček, který by však obě své role nesrovnával. „Postavy jsou úplně rozdílné. Společný je však určitě žánr. Měla by to být komedie, tedy lidé by se měli jít do kina pobavit, což se ukazuje, že o to divákům u českých filmů jde. Nám zase jde o to, aby to nebylo celé jen o tom pobavení,“ prohlásil Macháček.

 

Jiří Vejdělek přiznal, že má se svými několika rolemi občas trochu problém. „Když píšu scénář, tak zavírám režiséra do vedlejší místnosti. Scénárista píše, vymýšlí scény, příběh, no a režisér už přemýšlí, kdo to bude hrát, kde se bude natáčet, jaké budou kostýmy. Ten by to zase spíše kreslil. No a scénárista s producentem by do styku přijít už vůbec neměli. Je to zkrátka trochu schizofrenie,“ vysvětloval Vejdělek.

 

Nový snímek se začne točit 8. ledna v Praze a má ukázat mimo jiné i její chlouby. Premiéra je naplánována na září příštího roku. Rozpočet je vyčíslen na 25 milionů korun. V hlavních rolích se kromě zmíněných herců Bolka Polívky, Jiřího Macháčka a Petry Hřebíčkové, představí také Simona Stašová a Eva Kerekešová.

Text: Pavel Urban
Foto: Pavel Urban

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání