Televize Barrandov zařadí skvosty čínské televizní a filmové tvorby

televize barrandovVe středu 6. května 2015 se v dopoledních hodinách uskutečnilo jednání čelních představitelů společností Empresa Media a Barrandov Televizní studio a.s. s delegací Ministerstva pro tisk, rozhlas, film a televizi Čínské lidové republiky. Ministr Cai Fuchao a majitel vydavatelství Jaromír Soukup společně s generální ředitelkou TV Barrandov Ing. Marcelou Hrdou uzavřeli smlouvu o vzájemné spolupráci.


Předmětem jednání bylo vytvoření možné strategické spolupráce čínských a českých médií. Ta tuzemská reprezentoval právě vydavatelský dům Empresa Media, vlastník TV Barrandov, 4. nejsledovanější televizní stanice na českém trhu.

Ministr pro tisk, rozhlas, film a televizi Čínské lidové republiky, pan Cai Fuchao, vyslovil přání zlepšit vzájemné porozumění a přátelství vedoucí ke zlepšení spolupráce a výměny informací v oblasti médií mezi oběma zeměmi. Současně poskytl exkluzivně Televizi Barrandov licence na vysílání několika interesantních čínských filmových titulů, televizních seriálů, dětských animací a dokumentárních snímků.

„Vážím si pana ministra Cai Fuchao za jeho vřelý zájem o Českou republiku a věřím, že společně najdeme i zrealizujeme zajímavé televizní či filmové projekty. Dnešní podpis smlouvy považuji za vstřícný krok ze strany čínského partnera, který otvírá dveře pro další společné významné mediální projekty,“ okomentoval uzavření spolupráce majitel a předseda představenstva společností Empresa Media a Barrandov Televizní Studio, pan Jaromír Soukup.

 

televize barrandov


Čínská i česká strana považují vzájemnou spolupráci za perspektivní
Cai Fuchao je v České republice na oficiální návštěvě, jejíž součástí byla i slavnostní premiéra čínského snímku Somewhere Only We Know (Jen my víme kde). Ta se uskutečnila včera 5. května 2015 v Kině Lucerna. Romantický film natočený v Praze vyvolal v Číně senzaci, a tudíž ve velkém láká čínské turisty do naší metropole. „Byla jsem uchvácená, s jakým nadšením režisérka Xu Jinglei zachytila krásy Prahy, na jejímž půdorysu se odehrává romantický příběh, který Vás chytí za srdce. Věřím, že film české diváky zaujme a že bude pozitivní vlaštovkou pro další čínsko–české filmové či televizní projekty,“ přeje si generální ředitelka TV Barrandov a místopředsedkyně představenstva Empresa Media, Ing. Marcela Hrdá s tím, že Barrandov je připraven přinést českým divákům atraktivní obsah, který bude cestou k poznání přírodních krás a kulturního bohatství Číny.


Text: Kateřina Kotalová
Foto: Empresa Media

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání