Herci a tvůrci filmu Křídla Vánoc pokřtili DVD

křídla vánocOblíbený filmový hit z konce loňského roku se dočkal své podoby na DVD. Tento nosič ke snímku Křídla Vánoc pokřtili ve čtvrtek 20. března v Praze sami jeho protagonisté včetně režisérky Karin Babinské. Její přítel Richard Krajčo, který hrál ve filmu jednu z hlavních rolí, byl na turné s kapelou Kryštof v jiné části republiky, ale nechal pro fanoušky podepsaných 150 kusů zbrusu nového DVD.


Pokud jste celý snímek neviděli, pak nepatříte mezi více než čtvrt milionu lidí, kteří se na něj do kin vypravili. Určitě jste ale záběry z filmu viděli v klipu k titulní písni „Cesta“, kterou nazpíval Richard Krajčo s Tomášem Klusem. Tato veleúspěšná skladba totiž koluje v rádiích i televizích dodnes.

Natáčení probíhalo v Praze a Liberci přesně před rokem. A že byla tehdy velká zima, dokládá fakt, že některé noční filmové scény se točily při teplotě -18°C. „Letos bychom to nenatočili, protože je celkem teplo a vlastně téměř žádný sníh nebyl,“ řekla režisérka a autorka scénáře Karin Babinská.

Speciálně na křest dorazila také herečka Vica Kerekes, která k filmu vzkázala: „Nikdy nepřestat věřit.“ Snímek totiž vypráví kromě přátelství čtyř lidí také o splněných přáních. Dorazili i další dva protagonisté hlavních rolí David Novotný a Jakub Prachař, jen Richard Krajčo chyběl, protože už začalo turné jeho kapely Kryštof. „Richard nás všechny naučil hrát na mobilu takovou hru, skoky na lyžích. A my jsme to vlastně celé natáčení hráli,“ zavzpomínal Prachař.

Pak už došlo na samotný křest, kterého se chopila sama Karin Babinská. „Přeju si, aby tohle DVD našlo cestu k co největšímu počtu lidí a dalo jim to, co jim má dát,“ pronesla po křtu režisérka snímku. Pak už se všichni přítomní přesunuli na autogramiádu a podepisovali se desítkám nadšených fanoušků.

Text: Pavel Urban
Foto: 2media.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání