Luxusní auta přivezla do kin novinku Need for Speed a vzala hold zesnulému Paulu Walkerovi

need for speedLuxusní sportovní automobily v souhrnné hodnotě přibližně 100 milionů korun projely v úterý 11. března odpoledne Prahou. Auta symbolicky přivezla nový akční film Need for Speed do kina Cinema City Nový Smíchov, kde ten večer proběhla slavnostní premiéra. Poprvé od otevření 4DX sálu se slavnostní premiéra filmu uskuteční právě v unikátním tzv. pohyblivém sále.


Ještě před projekcí, odpoledne od 16:00 hodin, byla auta vystavena v garážích obchodního centra na Smíchově pro zraky veřejnosti. Prahou projelo přes 30 luxusních a „vytuněných“ automobilů. Hlavními hrdiny jízdy a výstavy byly vozy Lamborghini Aventador v hodnotě 10 milionů korun, Ferrari Berlineta, Ferrari FF a Aston Martin DBS, všechny za zhruba 7 milionů, atraktivní auta Dodge Viper a Dodge Challenger a také Ford Mustang GT500, který se stal předlohou pro auto hlavního hrdiny filmu Need for Speed.

Další výjimečná akce k Need for Speed je v plánu ve čtvrtek 13. března. Přímo v jednom z kinosálů Cinema City Nový Smíchov bude v odpoledních hodinách probíhat hraní legendární hry Need for Speed na plátně o rozloze 60 metrů čtverečních.

 

need for speed


Smyslem jízdy a výstavy automobilů bylo oslavit vstup filmu Need for Speed do kin. Všichni účastníci však měli na mysli i herce Paula Walkera, jenž byl hvězdou filmů Rychle a zběsile a na podzim tragicky zemřel. Jízdou mu řidiči i český distributor filmu Need for Speed chtěli vyjádřit uznání a uctít jeho památku. „Vzdát u příležitosti Need for Speed hold Paulu Walkerovi je bez jakýchkoliv debat,“ prozradil ředitel společnosti Bontonfilm Martin Palán k faktu, že Paul Walker byl tváří konkurenční zábavní značky. „On prostě k rychlým autům a tunningu neodmyslitelně patří. To je důležité. Nějaké úvahy o podpoře konkurence jsou nemístné, jeho smrt je tragédie a podobné žabomyší rozbroje to překlenuje a odsouvá do pozadí,“ měl od počátku jasno Palán.

Film Need for Speed vznikl na motivy stejnojmenné legendární hry, od jejíhož prvního vydání uběhlo 20 let. Atmosféru rychlé jízdy bez limitů doplňuje filmový příběh z prostředí nelegálních silničních závodů a cesta za pomstou jednoho z účastníků. Film Need For Speed má být podle tvůrců návratem k poctivé podívané s minimem triků. Jejím základem před kamerou jsou skutečná auta, skutečné srážky, kaskadéři a opravdová nefalšovaná rychlost. „Chtěli jsme udělat syrový, drsný film v klasickém stylu bez zbytečného uhlazování," nastínil režisér Scott Waugh. V hlavních rolích se představí Aaron Paul známý ze seriálu Perníkový táta (Breaking Bad), Dominic Cooper, Michael Keaton, Imogen Poots nebo Dakota Johnson.

need for speed


Hraní na plátně
Akční Need for Speed inspiroval i další speciální akci pro fanoušky. Ve čtvrtek 13. března, v den, kdy Need for Speed vstoupí do českých kin, proběhne v jednom ze sálů Cinema City Nový Smíchov hraní hry Need for Speed přímo na plátně. Akce mezi 14 a 17 hodinou odpoledne nabídne zájemcům jedinečnou možnost zahrát si v dosud nevyzkoušeném rozměru na plátně o ploše 60 metrů čtverečních. „Tak velkou a hlasitou televizi, monitor nebo plátno doma prostě nikdo nemá,“ směje se Jan Olšanský z herního klubu Re-Load, který hraní na plátně technicky zajišťuje. Hrát se bude verze Need for Speed Rivals na Xbox 360 s použitím volantu a pedálů. Hráčům se bude zapisovat čas, připraveny budou i ceny. Zajezdit si může každý, vstup je zcela volný.


Text: Lukáš Vedral
Foto: Bontonfilm

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání