Bruce Willis je ve výslužbě a extrémně nebezpečný

RED - Ve výslužbě a extrémně nebezpečný
Ve čtvrtek 28. října má většina z nás volno a určitě se chystá odpočívat, relaxovat a užívat si, že je státní svátek. Zpříjemněte si tento den návštěvou kina. Premiéru má dnes například akční komedie RED s velmi dobrým hereckým obsazením, vkusnou zápletkou a především dávkou humoru, která zajisté pobaví každého.

 

RED - Ve výslužbě a extrémně nebezpečnýNěmecký režisér Robert Schwentke mnoho filmových počinů na svém kontě zatím nemá. Je to však zřejmě proto, že se jim hodně věnuje a do světa vypouští jen zdařilé výtvory. Z jeho dosavadních šesti snímků můžeme připomenout například „Tajemný let“ v hlavní roli s Jodie Fosterovou. Ta hledá svou malou šestiletou dceru Julii, která během letu zmizela. Posádka nejprve letadlo prohledává, ale postupně matce všichni přestávají věřit v domnění, že prožívá stres po manželově smrti a dceru si vymyslela. Proto musí vzít věci do svých rukou a záhadné zmizení vyřešit sama.

 

Také ve filmu RED prokazuje Schwentke, že má velký talent pro vytváření různých zápletek, které nejsou již od počátku prohlédnutelné. Rovněž je však patrný režisérův rukopis i v akčních scénách. Nechybí jim americká dynamičnost a častokrát mají nadnesené, někdy až vtipné rozuzlení. Například když Bruce Willis, co by Frank Moses, během jedné přestřelky elegantně vystupuje z auta, které se po srážce s jiným vozem točí jak kolo na Matějské a jen o milimetr ho mine, než by ho srazilo na ulici. On si ještě mezitím stihne v klidu připravit svou zbraň, aby mohl vystřílet celý zásobník do svého nepřítele, a jde do akce.

 

Willisovi bylo letos už pětapadesát let, ale stále patří mezi herce, kteří, když se objeví v nějakém filmu, je RED - Ve výslužbě a extrémně nebezpečnýto jasný hit (například naposledy Expendables: Postradatelní). Herec, který má šarm, vypadá dobře, pohybuje se jak laňka a působí jako osobnost. Není divu, že hlavní roli vysloužilého agenta CIA hraje právě on. Vypadá řadu let pořád stejně, a nutno říci, že natolik dobře, až začnete uvažovat, zda mu omylem novináři ten věk nepřipsali. Také jeho výkony ve filmu hovoří za vše – je hbitý, chvilku tady a hned jinde, poradí si s každým nebezpečím, až mě napadá, co asi tenhle chlapík dělá ve volném čase. Nepracuje na vedlejší poměr pro tajné služby? Působí jako super hrdina, ale na hranici únosnosti a uvěřitelnosti, proto se u filmu budete dobře bavit.

I zbývající obsazení nemá nejmenší chybu. Schwentke vsadil na kvalitu a oblíbená jména. Roli bývalého Mosesova parťáka vzal Morgan Frreman a pouťouchlého kamaráda do trojky jim bude dělat John Malkovich. Samozřejmě nebudou chybět ani dámy. Nebezpečné komando doplní Helen Mirren a Mary-Louise Parker ztvární Mosesovu přítelkyni, aneb slečnu, kvůli které to vlastně všechno začalo. 


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: H. C. E.
 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání