Bruce Willis je ve výslužbě a extrémně nebezpečný

RED - Ve výslužbě a extrémně nebezpečný
Ve čtvrtek 28. října má většina z nás volno a určitě se chystá odpočívat, relaxovat a užívat si, že je státní svátek. Zpříjemněte si tento den návštěvou kina. Premiéru má dnes například akční komedie RED s velmi dobrým hereckým obsazením, vkusnou zápletkou a především dávkou humoru, která zajisté pobaví každého.

 

RED - Ve výslužbě a extrémně nebezpečnýNěmecký režisér Robert Schwentke mnoho filmových počinů na svém kontě zatím nemá. Je to však zřejmě proto, že se jim hodně věnuje a do světa vypouští jen zdařilé výtvory. Z jeho dosavadních šesti snímků můžeme připomenout například „Tajemný let“ v hlavní roli s Jodie Fosterovou. Ta hledá svou malou šestiletou dceru Julii, která během letu zmizela. Posádka nejprve letadlo prohledává, ale postupně matce všichni přestávají věřit v domnění, že prožívá stres po manželově smrti a dceru si vymyslela. Proto musí vzít věci do svých rukou a záhadné zmizení vyřešit sama.

 

Také ve filmu RED prokazuje Schwentke, že má velký talent pro vytváření různých zápletek, které nejsou již od počátku prohlédnutelné. Rovněž je však patrný režisérův rukopis i v akčních scénách. Nechybí jim americká dynamičnost a častokrát mají nadnesené, někdy až vtipné rozuzlení. Například když Bruce Willis, co by Frank Moses, během jedné přestřelky elegantně vystupuje z auta, které se po srážce s jiným vozem točí jak kolo na Matějské a jen o milimetr ho mine, než by ho srazilo na ulici. On si ještě mezitím stihne v klidu připravit svou zbraň, aby mohl vystřílet celý zásobník do svého nepřítele, a jde do akce.

 

Willisovi bylo letos už pětapadesát let, ale stále patří mezi herce, kteří, když se objeví v nějakém filmu, je RED - Ve výslužbě a extrémně nebezpečnýto jasný hit (například naposledy Expendables: Postradatelní). Herec, který má šarm, vypadá dobře, pohybuje se jak laňka a působí jako osobnost. Není divu, že hlavní roli vysloužilého agenta CIA hraje právě on. Vypadá řadu let pořád stejně, a nutno říci, že natolik dobře, až začnete uvažovat, zda mu omylem novináři ten věk nepřipsali. Také jeho výkony ve filmu hovoří za vše – je hbitý, chvilku tady a hned jinde, poradí si s každým nebezpečím, až mě napadá, co asi tenhle chlapík dělá ve volném čase. Nepracuje na vedlejší poměr pro tajné služby? Působí jako super hrdina, ale na hranici únosnosti a uvěřitelnosti, proto se u filmu budete dobře bavit.

I zbývající obsazení nemá nejmenší chybu. Schwentke vsadil na kvalitu a oblíbená jména. Roli bývalého Mosesova parťáka vzal Morgan Frreman a pouťouchlého kamaráda do trojky jim bude dělat John Malkovich. Samozřejmě nebudou chybět ani dámy. Nebezpečné komando doplní Helen Mirren a Mary-Louise Parker ztvární Mosesovu přítelkyni, aneb slečnu, kvůli které to vlastně všechno začalo. 


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: H. C. E.
 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání