Výroční ceny České filmové a televizní akademie bude moderovat Marek Eben

kulturní servis pulsSlavnostní večer předání výročních cen České filmové a televizní akademie (ČFTA) se uskuteční v sobotu 22. února 2014 v novorenesanční budově pražského Rudolfina. Moderátorem večera, který odvysílá v přímém přenosu Česká televize, bude Marek Eben, režie večera se ujme Michal Caban.


V pořadí 21. ročník výročních filmových cen, který bude poprvé organizovat sama ČFTA, dozná několika podstatných změn. Akademie se rozhodla nepořádat nominační večer a nominace vyhlásit na tiskové konferenci, jež se bude konat 22. ledna příštího roku.

Ceny nejlepším filmům pak budou předány o měsíc později nově ve Dvořákově síni pražského Rudolfina, která pojme více než tisíc hostů.

kulturní servis puls


Další významnou změnou letošního ročníku filmových cen bude zavedení elektronického hlasování. To si členové akademie vyzkoušeli při nedávné volbě českého oscarového kandidáta.

ČFTA nabídne akademikům kromě projekcí rovněž možnost zhlédnout filmy, které producenti akademii poskytnou, prostřednictvím on-line streamingu. Cílem těchto změn je po vzoru Evropské filmové akademie zjednodušit hlasování a zvýšit pro členy akademie dostupnost snímků.


Text: Machre
Foto: 4press

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání