Resident Evil 3D - propracovaný do nejmenšího detailu

Resident Evil 3D Afterlife
Koncem září uvedl Falcon do našich kin v pořadí již čtvrtý díl z úspěšné série Resident Evil. Pokračovaní nazvané „Afterlife“ se odehrává v novém prostředí, oproti předchozím dílům je však v něčem zcela výjimečné. Nový Resident Evil je zpracován ve 3D technologii, a to tak dokonale, že si budete užívat každý detail.

 

Resident Evil 3D AfterlifeNejdřív počítačová série, pak úspěšné filmové adaptace
Resident Evil byl zpočátku sérií počítačových her z žánru survival horror. Později se však stal natolik oblíbeným, že byl převeden do filmové podoby, ale i komiksových a knižních adaptací. První filmové zpracování vzniklo už před osmi lety. Tenkrát jsme se seznámili s hlavní hrdinkou Alice (Milla Jovovich), tajemnou organizací Umbrella Corporation zabývající se genetickým výzkumem, i krvelačnými zombie, kteří pomalu, ale jistě začali zamořovat lidský svět. Tenkrát musela nebojácná Alice čelit pouze hrstce nemrtvých, zmutovaným psům a lstivému počítačovému systému. Svou misi sice úspěšně dokončila, ale bylo jasné, že problémy teprve začínají.

 

Další úspěšné pokračování „Apokalypsa“ přichází v roce 2004. Začíná ve zničených ulicích Raccoon City, které je čím dál víc pod nadvládou krvelačných bestií. Milla Jovovich se vydává vstříc novému dobrodružství – snaží se probojovat ven z města a najít někoho živého. To se jí sice podaří, zároveň jí však cestu zkříží Nemesis, geneticky zmutovaný Eric, s nímž jsme se setkali už v prvním dílu.

Trilogii následně doplní snímek „Zánik“ z roku 2007. Časově se přesouváme do období, když už uplynulo pár let od Resident Evil 3D Afterlifekatastrofy v Raccoon City. Alice se snaží zachránit lidskou rasu před vymřením, což dokáže jen, když porazí nedosažitelnou Umbrella Corporation. Ta by měla mít údajně sídlo kdesi na Aljašce, na takovou cestu ale naše hrdinka nemá čas, protože musí vyrazit na pomoc svým přátelům. Příběh je specifický především svým prostředím, odehrává se ve vyprahlé Nevadské poušti, kde se údajně nachází velká přesila zombie a jiných bestií.

 

Co nabídne nejnovější pokračování?
Čtvrtá filmová adaptace má název „Resident Evil: Afterlife“. Dle očekávání navazuje na předchozí díl. Pokud si tedy nepamatuje přesné souvislosti a detaily příběhu, vřele doporučujeme, abyste filmy zhlédli znovu, než do kina vyrazíte. Film samotný pochopíte i bez důkladné průpravy, jen občas budete vzpomínat, jak to vlastně v těch předchozích dílech bylo. Hlavní hrdinka se nemění, což vede k všeobecnému uspokojení, protože Milla Jovovich je v této roli vskutku excelentní.

 


Resident Evil 3D AfterlifeAlice se stále snaží najít všechny přeživší a odvést je do bezpečí. Je však ještě koho zachraňovat, nebo je celý svět nenávratně zničen ohavnými zombie? Cesta ji zavede až do Los Angeles, které je natolik zpustošené, že byste ho od současného města téměř nepoznali. Američtí tvůrci si samozřejmě neodpustili zachycení zničeného nápisu „Hollywood“. Vzhledem k tomu, že tento úkaz zachycuje nejeden katastrofální snímek, stává se z toho už jakýsi symbol a nutnost ho ve filmu zachytit. Jako by se mezi sebou tvůrci hecovali, kdo tento záběr natočí nejlépe.

 

Novému Resident Evilu je však nutné přičíst k dobru jeho 3D zpracování. Snímek byl natáčen zcela novou technologií Jamese Camerona, která byla poprvé použita ve filmu Avatar. Jak sami uvidíte, tvůrci si pohráli s každým detailem, všechno je natolik živé a dokonalé. Hned v úvodní scéně poznáte, že při natáčení tohoto filmu šlo nejen o další dílo, které má vydělat velké peníze, ale především o zábavu a potěšení. Během deště budete schopni rozpoznat každou jednotlivou kapku, jako byste v něm sami stáli.

Možná se vám bude zdát, že oproti předchozím dílům je tento trochu méně nabitý honičkami a přestřelkami. Věřte však, že ty, které uvidíte, budou excelentní. Ať už jde o bitvu ve sprchách, kde si tvůrci opravdu vyhráli nejen s monstrem, ale i s vodou stříkající z kohoutků, až po kusy odlétající zdi. Snad jediná krátká pasáž, je zde malým trnem v oku. Hned v první velké bitvě, kdy Alice přepadne jedno z center Umbrella Corporation v Japonsku, můžeme vidět její klony, které proskočí oknem a padají do výtahové šachty. Nápad dobrý, ale bohužel je zde příliš znát, že nejde o reálný záběr. Na chvíli vám tak může připadat, že místo filmu sledujete úryvek z počítačové hry. V hereckém obsazení se můžete těšit také na Boris Kodjoeho, Ali Larter, Wentwortha Millera, Spencera Locka či Siennu Guillory.


Resident Evil 3D Afterlife
Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Falcon

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání