La Película ožije již po osmé, nyní v rytmu argentinského tanga

la pelicula 2013Španělští ptáčci v žaludku se vám roztancují do rytmu tanga, pokud v únoru dorazíte do kina Světozor. Právě tam bude probíhat již osmý ročník festivalu španělských filmů La Película. Obklopeni španělštinou však nebudou jen Pražané, ale i obyvatelé Brna, Ostravy a Hradce Králové.


Diváci festivalu španělských filmů La Película se každý rok vrací stejně jako Pavlovovi psi. A není se čemu divit, protože program této akce je znovu nabitý a rozmanitý. Díky tomu si v něm každý najde to, po čem prahne.

Snad i proto, aby čeští diváci nedopadli jako ti z Pyrenejí. „Ve Španělsku byl obvyklý profil diváka, který neměl v oblibě španělské filmy,“ prozradil Ramiro Villapadierna z Institutu Cervantes, který festival pořádá. Dnes však i ti největší odpůrci tamní kinematografie změnili svůj postoj.

Ač Španělsko balancuje na hraně ekonomické krize, na filmech z této země to není poznat. „O španělské kinematografii nelze říci, že by na rozdíl od tamní ekonomiky procházela krizí,“ řekl dramaturg festivalu David Čeněk. Ten prý díky tomu mohl vybírat z velké plejády děl, ze kterých se vždy snažil zvolit snímky různých druhů.

la pelicula 2013


Festival se rozšíří do dalších měst
V letošním roce se dramaturgie festivalu zaměřila na Argentinu a její tango, které tak ukazuje další z tváří země z Latinské Ameriky. Mezi filmy je i dokument české režisérky Jany Bokové zachycující historické a sociální pozadí této zábavy.

Jelikož Česko není jen Praha, tak festival zavítá i do dalších měst. Hlavní část probíhá v metropoli v Kině Světozor ve dnech 19.–24. 2. Poté se přesouvá do Brna do kina Lucerna, kde proběhne od 25. do 27. února. Nově La Película zavítá i do Ostravy (25.–27. 2.) a Hradce Králové (26.–28. února).

Přehlídku španělských filmů pořádá Velvyslanectví Španělska, Institut Cervantes a Kino Světozor. Celý program naleznete na internetových stránkách www.lapelicula.cz.

 


Text: Benedikt Lederer
Foto: Oficiální foto akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání