Film Hledá se Nemo dostal nový rozměr

Hledá se NemoDobrodružství malého rybího uličníka Nema slavilo v roce 2003 velké úspěchy. Děti si červenou rybku oblíbily natolik, že se její tvůrci rozhodli přijít s vylepšením. A tak 14. února vtrhne opět do kin film Hledá se Nemo, tentokrát obohacený o prostorové efekty.


Animovaná pohádka „Hledá se Nemo“ strhla před deseti lety vlnu pohádek o zvířátkách. Děti se s nimi vypravily například na Madagaskar nebo do Doby ledové. Režisér a scénárista Andrew Stanton za ni dostal dokonce Oscara. Nyní se do kin vrací vodní svět v čele s Nemem. Od 14. 2. bude pohádka znovu bojovat o pozornost malých diváků, tentokrát ve 3D.

Děti i jejich rodiče se znovu setkají s Marlinem, jeho synkem Nemem, zapomětlivou Dory, akvarijní partou Gillem, Hvězdou, Deb a Flo, Zurčíkem a dalšími. Jen s pocitem, že jsou jim nějak blíž. Týmu se totiž povedla dokonalá iluze. Ta se projevuje hlavně v akčních scénách, kdy Marlin s novou kamarádkou Dory utíkají před žraloky nebo bojují s nebezpečnými medúzami.

Poutavý a napínavý film se tak stal ještě chytlavějším, alespoň pro diváky, které okouzlil již před lety. Ti ale už vyrostli a na stejný příběh ve většině zřejmě nepůjdou. Pohádce tak nezbude nic jiného, než nalákat nové mladé fanoušky a jejich rodiče.

 

Hledá se Nemo


Je pravda, že dosud pestrobarevná podoba Velké útesové bariéry byla nádherná, teď ale dostala větší autenticitu. A ta se objevuje ve více aspektech příběhu. Režisér Stanton se totiž nechal inspirovat vzpomínkami z dětství. Už jako malý chlapec se těšil k zubaři jen proto, aby mohl pozorovat ryby v ordinačním akváriu.

Jednoduché hodnocení zní: koho zaujal film před lety, ten bude vděčný za osvěžující příběh, který dostal nový spád a fanoušci 3D projekcí si také přijdou na své. Otázkou je, zda Nemo znovu zaujme jako před lety, když nenabízí nový dějový posun.Text: Sylvie Zapletalová
Foto: Falcon

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání