Expendables: Postradatelní pro nepřátele, nepostradatelní pro diváky

Expendables: Postradatelní
Akční snímek v režii Sylvestera Stallona nabízí nejen skvělé herecké obsazení, ale i spoustu divokých honiček, drsných bitek a v neposlední řadě notnou dávku chlapského humoru. Expendables: Postradatelní vypráví krátký příběh o správných chlápcích, se kterými není radno si zahrávat. I přes svou drsnou povahu neustále žertují a mají srdce na správném místě. Zaručeně se nebudete nudit!

 
Expendables: PostradatelníHned od počátku filmu je jasné, jaký je jeho účel. Žádný hluboký srdce rvoucí příběh, přespříliš zamotaný a náročný děj, nad kterým budete přemýšlet ještě následující den nebo trapné vtípky, u kterých nevíte, zda se smát nebo brečet. Diváci jsou už často z filmařské tvorby unavení. Řekněte sami, kolik filmů z těch, které během letošního roku přišly do kin, stálo za zhlédnutí nebo svým tématem natolik oslovily, že si je někdy pustíte znovu? „Expendables“ potěší především už svou délkou. Snímek, který má kolem 90 minut, se dnes už často nevidí, trendem poslední doby je točit filmy v délce 2,5 až 3 hodin. Což může být po pracovním tempu dost namáhavá činnost, nebo to samotnému snímku často ubírá na kvalitě, když začne být příběh příliš táhlý.

 

Děj „Postradatelných“ začíná přímo uprostřed mise v Somálsku, odkud se pozvolna rozvíjí nenáročný příběh. Po celou dobu se neustále něco děje, tudíž se ani na chvíli nestihnete zaměstnávat něčím jiným. Zároveň příjemně relaxujete a dobře se bavíte u dobré muziky, která filmem prostupuje, a také vtipnými hláškami, které mají občas i reálný podtext. Například, když Schwarzenegger odchází ze schůzky se spoustou řečí a Bruce Willis se ptá „Má problém?“, odpoví na jeho adresu Stallone „Chce být prezident“. Někteří herci se ve filmu ukážou sotva na pár minut, jako například zmínění Bruce Willis a Arnold Schwarzenegger. O to víc ale jejich krátký výstup stojí za to.

Expendables: Postradatelní„Expendables“ jsou pro každou špatnost – tetování, balení krásných holek a bitky s chlapy, kteří si hrají na drsňáky. Když ale přijde na věc, ničeho se nezaleknou a dají do akce všechno. Až je to jednou může stát krk, když se vydají na nebezpečnou misi do Jižní Afriky. Úkol je jasný, ale jeho splnění je zhola nemožné. I přesto se skupina žoldáků nedá jen tak něčím odradit, a tak začíná nelítostný boj. Zdá se vám, že téhle skupince občas prochází všechno až moc snadno? Možná, ale k tomu jsou koneckonců přeci vycvičeni. Jedna malá chybička by je stála život. I přesto není předem dané, zda se jim z této šlamastiky opravdu podaří prokousat ven. Jejich protivník, krutý diktátor, má svou početnou ochranku totiž všude. Akční thriller svedl dohromady Sylvestera Stallona, Jasona Stathama, Jet Liho, Bruce Willise, Arnolda Schwarzeneggera, Dolpha Lundgrena nebo Randyho Coutura.

 

Pokud si chcete užít s kamarády pořádnou jízdu, neměli byste „Postradatelné“ vynechat. Zda se u filmu potěšíte také se svou drahou polovičkou, je otázkou. Slečny, které upřednostňují romantické komedie, nebo fantasy o upírech asi nenadchnete. Pokud ale vaše přítelkyně zbožňuje černý humor a akční rvačky či střílečky, máte vyhráno.

 

 Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: HCE

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání