Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana se blíží

Filmový festivalUž 44. ročník filmového festivalu pro děti a mládež proběhne letos od 8. do 12. října v Ostrově nedaleko Karlových Varů. Bohatý program opět slibuje velkou zábavu jak pro děti, tak pro dospělé.


Dětský filmový a televizní festival v Ostrově má už svou dlouholetou tradici. Vždyť se letos koná už čtyřiačtyřicátý ročník této navýsost zajímavé akce. Co víc, festival je určen především dětem a mládeži, které vzdělává, učí, baví a inspiruje.

Hlavním tématem festivalu, který letos proběhne v rozmezí 8. a 12. října, je „Dítě a příroda“. K tomuto tématu se vztahuje nejen filmová a televizní tvorba, ale i nepřeberné množství divadel, koncertů či výstav. K dispozici bude i školka, dílna, projekce pro veřejnost, autogramiády, karneval a mnoho dalšího.

Filmový festivalHlavním mediálním partnerem se stala Česká televize. Festival ale podporuje i Ministerstvo kultury, Město Ostrov a Krajský úřad Karlovy Vary. To ovšem není vše. Nový ročník si žádá i novou image a nejen to. Pořadatelé připravili pro návštěvníky několik změn, které jistě povedou ke zdokonalení i hladkému průběhu celé akce a prospějí zejména těm, kteří na festival zavítají.

Velkou změnou je například ona image, kterou jsem zmínila výše. Týká se grafiky festivalu. Pořadatelé oslovili Střední průmyslovou školu keramickou a sklářskou v Karlových Varech a požádali studenty o návrh na festivalový plakát. Z množství kvalitních předložených prací byl pak vybrán ten od Dominika Mátla, studenta třetího ročníku grafického designu. Jeho minimalistický a velmi hravý motiv se objeví na všech tiskovinách, ale i na tričkách, pohledech, pexesech, razítku a kreslícím plakátě, které budou vymalovávat děti ze základních škol z Ostrova a okolí.

Co ale na festivalu hraje prim? Je to především fakt, že se na jeho medializaci podílejí právě ti, pro které je určen – děti. Po dobu akce tu působí redakce jak televizní a rádiová, tak i novinová. Mladí návštěvníci si tak sami mohou osvojit práci v médiích a vyzkoušet si, jaké to je, stát se součástí procesu.

Kompletní program dětského festivalu naleznete na www.dk-ostrov.cz.


Text: Tereza Netoličková
Foto: Oficiální foto akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání