Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana se blíží

Filmový festivalUž 44. ročník filmového festivalu pro děti a mládež proběhne letos od 8. do 12. října v Ostrově nedaleko Karlových Varů. Bohatý program opět slibuje velkou zábavu jak pro děti, tak pro dospělé.


Dětský filmový a televizní festival v Ostrově má už svou dlouholetou tradici. Vždyť se letos koná už čtyřiačtyřicátý ročník této navýsost zajímavé akce. Co víc, festival je určen především dětem a mládeži, které vzdělává, učí, baví a inspiruje.

Hlavním tématem festivalu, který letos proběhne v rozmezí 8. a 12. října, je „Dítě a příroda“. K tomuto tématu se vztahuje nejen filmová a televizní tvorba, ale i nepřeberné množství divadel, koncertů či výstav. K dispozici bude i školka, dílna, projekce pro veřejnost, autogramiády, karneval a mnoho dalšího.

Filmový festivalHlavním mediálním partnerem se stala Česká televize. Festival ale podporuje i Ministerstvo kultury, Město Ostrov a Krajský úřad Karlovy Vary. To ovšem není vše. Nový ročník si žádá i novou image a nejen to. Pořadatelé připravili pro návštěvníky několik změn, které jistě povedou ke zdokonalení i hladkému průběhu celé akce a prospějí zejména těm, kteří na festival zavítají.

Velkou změnou je například ona image, kterou jsem zmínila výše. Týká se grafiky festivalu. Pořadatelé oslovili Střední průmyslovou školu keramickou a sklářskou v Karlových Varech a požádali studenty o návrh na festivalový plakát. Z množství kvalitních předložených prací byl pak vybrán ten od Dominika Mátla, studenta třetího ročníku grafického designu. Jeho minimalistický a velmi hravý motiv se objeví na všech tiskovinách, ale i na tričkách, pohledech, pexesech, razítku a kreslícím plakátě, které budou vymalovávat děti ze základních škol z Ostrova a okolí.

Co ale na festivalu hraje prim? Je to především fakt, že se na jeho medializaci podílejí právě ti, pro které je určen – děti. Po dobu akce tu působí redakce jak televizní a rádiová, tak i novinová. Mladí návštěvníci si tak sami mohou osvojit práci v médiích a vyzkoušet si, jaké to je, stát se součástí procesu.

Kompletní program dětského festivalu naleznete na www.dk-ostrov.cz.


Text: Tereza Netoličková
Foto: Oficiální foto akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání