Kozí příběh se sýrem - přípravy filmového pokračování vrcholí

Kozí příběh se sýremDo kin se pomalu a jistě chystá volné pokračování animované 3D komedie Kozí příběh: Pověsti staré Prahy, nyní však s názvem Kozí příběh se sýrem. Konečně je známo datum premiéry, která se uskuteční 25. října 2012. Nový film bude obohacen o lepší grafické ztvárnění, více pohádkovější ladění, o mnoho písniček a představí kromě klasické herecké sestavy i další hlasovou posilu.


První film „Kozí příběh“, který se stal nejúspěšnějším českým animovaným filmem vůbec, představil Prahu ve středověkém duchu a zprostředkoval veselé vyprávění o Kubovi a jeho žvanící koze, s níž společně přinášejí vejce na stavbu Karlova mostu. Láska k městské dívce Máce zavede Kubu až k práci na legendárním Staroměstském orloji. Celý film je protkán tajemnými pověstmi a strašidly, které jsou pro Prahu charakteristické.

Kozí příběh se sýremOvšem nový snímek „Kozí příběh se sýrem“, který bude k dispozici v klasické 2D i 3D verzi, dává příběhu nový rozměr a přesouvá ho z Prahy do pohádkového sýrového království. Diváci se budou moci těšit nejen na známé postavy z předchozího dílu, ale i na spoustu nových bytostí. Snahou bylo vytvořit film více rodinný a pohádkový, bude obsahovat více vtipů a písniček.

„Oproti jedničce má Kozí příběh se sýrem o něco pohádkovější ladění a snažili jsme se do filmu dostat ještě více gagů a humoru, než tomu bylo u prvního dílu. Hodně práce si dáváme i s animací, která je dotažena daleko za úroveň prvního dílu. Zároveň nechybí trocha tajemna a napětí, silná postava hlavního zloducha a téměř akční finále,“ odtajňuje režisér a producent Jan Tománek a dodává, že Kozí příběh se sýrem si uchovává svůj specifický grafický styl.

Zajímavostí, a také novinkou, je obsazení dalšího známého hlasu, který si zahraje v podobě partičky animovaných syrečků - Lucie Vondráčková. Samozřejmě se opět setkáme s hlasy původních herců, jako jsou Jiří Lábus, Karel Heřmánek, Martin Dejdar nebo Michal Dlouhý.

Kozí příběh se sýremDruhý díl Kozího příběhu mohli zhlédnout první diváci již před několika týdny na testovací projekci, která se uskutečnila ku příležitosti filmového festivalu ve Zlíně. Scény ještě nebyly zcela dotažené do konce, většina z nich se nacházela v polovině úprav, ovšem i tak si získaly pozitivní ohlasy a reakce lidí různých věkových kategorií. Publikum mělo dokonce možnost vidět, jak animované filmy vznikají.

„U filmu se výborně bavily děti rozdílného věku. Nás ale hodně potěšilo to, že se dobře bavili i všichni dospělí, kteří projekci sledovali,“ popisuje Tománek atmosféru unikátního promítání. V současné době probíhají finální práce na několika místech současně. Mezinárodní tým animátorů pracuje na konečné obrazové podobě jednotlivých záběrů a ve zvukovém studiu probíhá natáčení ruchů do snímku a mix dialogů. Speciálně pro Kozí příběh se sýrem vyvinulo Art Animation studio nový renderovací program FurryBall, který slouží pro doplnění obrazu o plastické detaily světla a odstíny.

Zdá se, že pokračování Kozího příběhu bude stejně kvalitní podívanou jako díl předchozí, ovšem v novém kabátě.

 Text: Aneta Patáková
Foto: Bonton

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání