CHLUPATÁ ODPLATA: Rozverná bajka

Chlupatá odměna

Nová rodinná komedie „Chlupatá odplata“ od režiséra Rogera Kumbla spojuje zábavný boj developerů s neústupnou přírodou a morálním apelem nenápadně vystrkujícím růžky. Jako snímek pro odpočinek od každodenních problémů je rozhodně ideální.

 

Chlupatá odměnaRežisér Roger Kumble, který natočil například adaptaci „Velmi nebezpečných známostí“, zřejmě v poslední době četl svým třem dětem doma pohádky a speciálně bajky. Scénář Michaele Carnese a Joshe Gilberta se mu tak skvěle hodil do jeho dřevěného občerstvení na lesní cestě. Jinými slovy: Chlupatá odplata nabízí oživlá zvířata, která brání matičku přírodu proti lidem chamtivým po penězích.

 

Zaměstnanec nadnárodní stavební společnosti Dan Sanders (Brendan Fraser) se přestěhuje se svou rodinou z Chicaga do opuštěných lesů v Oregonu, aby zde v malebném prostředí dohlížel na zdánlivě ekologickou stavbu baráků, kterým zkrátka musí ustoupit i nějaký ten kousek přírody. Zprvu se Dan musí vypořádat jen s negativními ohlasy své ženy (Brooke Shieldsová) a syna (Matt Prokop), ale postupem času se mu do cesty postaví mnohem silnější soupeř. A sice místní zvěř. Vrchní koordinátor mýval se svými kumpány z lesa tropí Danovi jednu neplechu za druhou. A odnáší to nejen jeho nervy, ale následně i majetek a samozřejmě práce. Chvílemi mi velmi připomínal „mokré bandity“ ze snímku „Sám doma“. Jenže Dan má jeden velký problém. Jeho starosti nikdo jiný nevidí a nevnímá, a tak je proti přesile dočista sám.

 

Chlupatá odměnaChlupatá odplata sází na celou řadu bláznivých zvířecích kousků, tak jako třeba ve filmu „Noc v muzeu“, a také na spoustu vydařených gagů. Na rodinný výlet do kina rozhodně skvělý tip. Děti může zaujmout, jak se do snímku dostávají aktuální vymoženosti, jako Facebook či Wii, ale další hlediska díla už jsou povrchnější. Průhledná zápletka je v podstatě jen obrovský morální apel, jak na světě uchovat aspoň kus zeleně, než si celou planetu změníme na obytně-obchodní zóny. Herecky rozhodně září Brendan Fraser, ale ostatní postavy zase tolik místa nedostanou. Pokud vám stačí politá košile od kafe, klovající vrána do střechy domu, neodbytný mýval a lidské prozření, pak račte vstoupit.Text: Pavel Urban
Foto: Hollywood Classic Entertainment

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání