Filmové premiéry, které byste v únoru neměli propásnout

Kulturní servis PulsV kinech se v nadcházejícím měsíci objeví dvacet čtyři nových filmů. Na každý týden jsme vybrali jeden nejlepší, který by neměl uniknout vaší pozornosti. Hugo a jeho velký objev má na svém kontě jedenáct nominací na Oscara, v trojrozměrné podobě se vrací legendární Hvězdné války a jejich Epizoda I – Skrytá hrozba. Vojtěch Dyk si od mikrofonu odskočil před kamery ve filmu Signál a Daniel Radcliffe se poprvé objeví jinak, než jako Harry Potter.


Bude Hugo a jeho velký objev oscarovým snímkem?
Kulturní servis PulsHugo Cabret žije v Paříži u vlakového nádraží. Jeho otec zemřel a do péče si ho vzal strýc závislý na alkoholu, který pracuje jako seřizovač nádražních hodin. Hugo je jako každý chlapec zvídavý a po seznámení s prodavačem mechanických hraček a jeho chráněnkou odhalí velké tajemství. To však patří mezi temné zprávy, které ovlivní jeho další život a malý Hugo se je nikdy neměl dozvědět. Ač vypadá příběh možná nenápadně, dostal film Hugo a jeho velký objev už 11 nominací na Oscara – za nejlepší film, režii, kameru, scénář, střih, výpravu, kostýmy, hudbu, zvuk, zvukové efekty a vizuální efekty.

Kulturní servis PulsHvězdným válkám odzvonilo?
Právě naopak! Fanoušci této legendární ságy se mohou radovat. George Lucas sice nechystá nové příběhy o rytířích Jedi, staré díly však získávají novou podobu a rozměr. Od 9. února se Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba znovu objeví v kinech, tentokrát však ve 3D. A vidět své oblíbené hrdiny, natož pak bitvy o celý vesmír v této podobě bude zajisté opravdu velký zážitek. V hlavních rolích tohoto snímku účinkují Liam Neeson, Ewan McGregor, Natalie Portman, Samuel L. Jackson, Keira Knightley nebo třeba Jake Lloyd.

Z Vojty Dyka a Kryštofa Hádka jsou nerozluční přátelé
Alespoň v novém českém filmu Signál tomu tak bude. Kája a Filos vyrazí na výlet do jedné malebné vesničky, která si žije svým poklidným životem. S jejich příjezdem se však tato idylka radikálně změní. Mladíci hledají nové vhodné místo pro instalaci dalšího mobilního vysílače. Tamní obyvatele rychle získají na svou stranu, když jim nastíní, že by z toho pro ně mohla kápnout i nějaká ta finanční odměna. Ve snímku režiséra Tomáše Řehořka se po boku Vojtěcha Dyka a Kryštofa Hádka objeví například i Bolek Polívka, Karel Roden, Jiří Menzel, Kateřina Winterová a Eva Josefíková.

Daniel Radcliffe se promění v detektiva
Za chlapcem, který zůstal naživu, mladý herec navždy uzavírá dveře a vstupuje do další herecké etapy. Zda ho nemají diváci a fanoušci příliš zažitého jako Harryho Pottera se budeme moci přesvědčit od 23. února, kdy do kin vstupuje film Žena v černém. Daniel ztvárnil právníka Arthura Kippse, který musí neodkladně odcestovat, aby se postaral o pozůstalost zesnulého vlastníka sídla Eel Marsch. Po svém příjezdu však odhalí, že ne všechno je takové, jak se na první pohled zdá. Nad městem visí temné tajemství - zdejší děti záhadně umírají. Za vším prý stojí neznámá žena v černém.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Oficiální stránky filmových společností

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání