Meryl Streepová je opět nominována na Oscara

Železná ladyJedenáctileté působení paní Margaret Thatcherové v pozici předsedkyně britské vlády velmi přesvědčivě zahrála vynikající Meryl Streepová ve filmu Železná lady, která byla za svůj výkon oceněna v letošním roce Zlatým Glóbem a v úterý 24. ledna obdržela nominaci na Oscara za nejlepší herečku v hlavní roli.


Margaret Thatcherová, neobyčejná a všestranná žena, která dokázala, že vysoká politika není jen výsadou mužů, se jako první žena stala premiérkou Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Svým nekompromisním přístupem k politickému, ale i osobnímu životu, získala přezdívku Železná lady.

Železná ladyVolba obsadit do hlavní role Meryl Streepovou byla tou nejlepší, jakou mohla režisérka filmu, Phyllida Lloydová, udělat. Její výkon v roli slavné ministerské předsedkyně je strhující, včetně napodobení Margaretina typicky charismatického hlasu. Také díky maskérům je Streepová od Thatcherové téměř k nerozeznání. I to ocenila Akademie filmových umění a věd a nominovala snímek na Oscara za nejlepší make-up.

Do role Denise Thatchera obsadila režisérka skvělého Jima Broadbenta, který Zlatý Glóbus a Oscara získal za film Příběh jedné ženy. Meryl Streepová dosud obdržela 2 Oscary, je dvojnásobnou držitelkou ceny Emmy a za Železnou lady dostala osmý Zlatý Glóbus za nejlepší herečku v hlavní roli.

Naše filmová distribuční společnost BIOSCOP uvádí film Železná lady do českých kin od 1. března 2012.


Text: Magic Box
Foto: Bioscop

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání