Filmaři a dobrodruzi se podělí o zážitky s hosty Mezinárodního festivalu outdoorového filmu

FESTIVAL OUTDOOROVÝCH FILMŮMezinárodní festival outdoorových filmů odstartoval minulý týden v Ostravě a před slavnostním zakončením 3. prosince 2011 budou moci návštěvníci zhlédnout soutěžní filmy v dalších pětadvaceti českých i slovenských městech.


Festival, který letos probíhá už po deváté, se soustředí na sportovní, dobrodružné, adrenalinové a cestopisné filmy od profesionálních tvůrců i amatérů. Letos se mezi sebou utká na 110 filmů ze šestnácti zemí světa.


Ačkoliv je devátý, i letošní ročník má svoje poprvé. „Poprvé ve své historii proběhne festival na 25 místech v České republice a na Slovensku,“ chlubí se ředitel festivalu Jiří Kráčalík. „A na Slovensku letos poprvé proběhne na dvou místech, v Liptovském Hrádku a v Ružomberku,“ upřesnil. Nově si přijdou na své i diváci z Plzně a Bystřice nad Pernštejnem, kde se festival letos uskuteční rovněž premiérově.

FESTIVAL OUTDOOROVÝCH FILMŮ


Ceny bude porota udělovat ve čtyřech kategoriích, jsou to outdoorové sporty, hory, voda a cestopisné filmy. Nově se bude rovněž udělovat cena za amatérský film a také ocenění za celoživotní dílo.

Kromě spousty filmových zážitků festival nabízí i zajímavý doprovodný program. Kromě slavnostních ceremoniálů  a asi dvou set filmových projekcí proběhnou besedy s významnými osobnostmi z oblasti outdooru a cestování. O svých zážitcích povypráví kromě spousty dalších osobností i legendární mořeplavec žijící v USA Richard Konkolský nebo horolezec Bernd Zangler z Německa a známý český horolezec Leopold Sulovský

V některých městech, jako je Ostrava, Praha, nebo Bílina, festival doplní i výstavy fotografií, ve Zlíně navíc proběhne fotosoutěž a v Ostravě můžou diváci pochválit filmy osobně jejich protagonistům.

Přehled soutěžních filmů, konkrétní programy v jednotlivých městech, aktuality a spoustu dalších informací si můžete přečíst na oficiálních stránkách FESTIVALU OUTDOOROVÉHO FILMU.


Text: Jitka Hemelíková
Foto: Mezinárodní festival outdoorových filmů

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Das Filmfest nabídne to nejlepší z německy mluvené kinematografie
Festival Oty Hofmana se opět vydařil
Circus Circus Classic doslova bere dech!
CityLAB pokračuje v mělnickém zámku

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání