Filmaři a dobrodruzi se podělí o zážitky s hosty Mezinárodního festivalu outdoorového filmu

FESTIVAL OUTDOOROVÝCH FILMŮMezinárodní festival outdoorových filmů odstartoval minulý týden v Ostravě a před slavnostním zakončením 3. prosince 2011 budou moci návštěvníci zhlédnout soutěžní filmy v dalších pětadvaceti českých i slovenských městech.


Festival, který letos probíhá už po deváté, se soustředí na sportovní, dobrodružné, adrenalinové a cestopisné filmy od profesionálních tvůrců i amatérů. Letos se mezi sebou utká na 110 filmů ze šestnácti zemí světa.


Ačkoliv je devátý, i letošní ročník má svoje poprvé. „Poprvé ve své historii proběhne festival na 25 místech v České republice a na Slovensku,“ chlubí se ředitel festivalu Jiří Kráčalík. „A na Slovensku letos poprvé proběhne na dvou místech, v Liptovském Hrádku a v Ružomberku,“ upřesnil. Nově si přijdou na své i diváci z Plzně a Bystřice nad Pernštejnem, kde se festival letos uskuteční rovněž premiérově.

FESTIVAL OUTDOOROVÝCH FILMŮ


Ceny bude porota udělovat ve čtyřech kategoriích, jsou to outdoorové sporty, hory, voda a cestopisné filmy. Nově se bude rovněž udělovat cena za amatérský film a také ocenění za celoživotní dílo.

Kromě spousty filmových zážitků festival nabízí i zajímavý doprovodný program. Kromě slavnostních ceremoniálů  a asi dvou set filmových projekcí proběhnou besedy s významnými osobnostmi z oblasti outdooru a cestování. O svých zážitcích povypráví kromě spousty dalších osobností i legendární mořeplavec žijící v USA Richard Konkolský nebo horolezec Bernd Zangler z Německa a známý český horolezec Leopold Sulovský

V některých městech, jako je Ostrava, Praha, nebo Bílina, festival doplní i výstavy fotografií, ve Zlíně navíc proběhne fotosoutěž a v Ostravě můžou diváci pochválit filmy osobně jejich protagonistům.

Přehled soutěžních filmů, konkrétní programy v jednotlivých městech, aktuality a spoustu dalších informací si můžete přečíst na oficiálních stránkách FESTIVALU OUTDOOROVÉHO FILMU.


Text: Jitka Hemelíková
Foto: Mezinárodní festival outdoorových filmů

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Das Filmfest nabídne to nejlepší z německy mluvené kinematografie
Festival Oty Hofmana se opět vydařil
Circus Circus Classic doslova bere dech!
CityLAB pokračuje v mělnickém zámku

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání