Das Filmfest nabídne to nejlepší z německy mluvené kinematografie

Das FilmfestPatříte-li mezi příznivce kinematografie, neměl by vaší pozornosti uniknout festival německy mluvených filmů Das Filmfest. Goethe Institut ve spolupráci s Rakouským kulturním fórem a Švýcarskou ambasádou vás zvou na pestrý výběr nových hraných a dokumentárních filmů, které můžete zhlédnout od 19. do 23. října v pražských kinech Lucerna a Evald a v následujícím týdnu 24. až 28. října v brněnském kině Art.


Šestadvacet snímků rozdělili pořadatelé do čtyř kategorií - Rebelové, Na prahu, Die Doku a Zeď (jako upomínka na Berlínskou zeď, jejíž stavba začala právě před padesáti lety). Těšit se můžete i na hosty z řad tvůrců filmů i herců.

Das FilmfestSvůj dokumentární film Vlastizrádci" představí režisérka a spoluzakladatelka německého divadla Theater 89 Annekatrin Hendel. Dorazí i držitelka ceny německé filmové kritiky za nejlepší kameru ve filmu Fei Aladagse Cizinka", kameramanka Judith Kaufmann, která uvede film Kdo, když ne my". Setkat se budete moci i s populárním rakouským hercem Karlem Markovicsem, filmařem Michaelem Steinerem či hercem Edgarem Selgem.

Svůj filmový debut Lollipop Monster" osobně uvede režisérka a scénáristka v jedné osobě - Ziska Riemann. Drama, jež vytvořila společně se svou kamarádkou z dětství Luci van Org, v sobě mísí prvky komiksu i videoklipové estetiky a jedinečným způsobem vypráví příběh o přátelství dvou dospívajících dívek, které hledají únik před realitou v nezávazném sexu a morbidním umění. Snímek Lollipop Monster" sklidil velký úspěch na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech.

Das FilmfestZa pozornost stojí také počin Goethe!" režiséra Philippa Stölzla, který vypráví příběh rebelujícího klasika světové literatury Johanna Wolfganga Goetheho, jenž už nemůže vystát úzkoprsé představy svého otce i celé tehdejší doby.

Příznivce dokumentární filmové tvorby jistě potěší sekce Die Doku, v níž si dává festival za cíl představit ty nejzajímavější z nově natočených dokumentárních snímků. Společně s tvůrci filmu Jeskyně zapomenutých snů" si můžete prohlédnout trojrozměrné záběry jihofrancouzské jeskyně Chauvet, v níž byly objeveny nejstarší známé jeskynní malby na světě. Dalším filmem v programu, který je vyveden ve 3D zobrazení, je snímek od Wima Wenderse nesoucí název Pina", jenž je natočen na počest tanečnici a choreografce Pině Bausch.

Všechny festivalové filmy budou promítány v originálním znění s českými a anglickými titulky. Budou dostupné za jednotné vstupné 90 Kč. Podrobný program a více informací naleznete na webových stránkách www.dasfilmfest.cz


Text: Jitka Hemelíková
Foto: Das Filmfest


 

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání