František Soukup z Nightwork: V teplácích nám je dobře!

František Soukup NIGHTWORKJeště vám v dozvucích Open Air Festivalu přinášíme rozhovor, který nám poskytl František Soukup, zpěvák a klávesista kapely NightWork. Ta se ukázala po kratší odmlce kvůli zdravotním problémům zpěváka Vojtěcha Dyka a byla přivítána s nadšením. Jak si skupina užila tamní atmosféru? Na co se můžeme těšit?


Jak jste jako kapela vnímali atmosféru na letošním Open Air Festivalu?
„Dobře. Víte, někdy jsou fanoušci víc veselí, někdy zase míň, jindy víc tancujou... Dneska bych to viděl na takovej střed. Ale rozhodně byli v pohodě. Řekl bych ale, že asi byli už unavený. Přece jenom, když tu jsou dva dny."

František Soukup NIGHTWORKNo ale pod pódiem to tak nevypadalo. Když jsem procházela mezi jednotlivými stagemi, tak jste tady měli ještě s Chemical Brothers nebo Good Charlotte dost narváno...
„Jo? Tak to jsme rádi. Já se teda přiznám k jedný věci. Během koncertu nevím, co se děje. Zrovna včera jsme se o tom bavili s klukama v autě. My máme dvě postavy. Normální je ta, co si žije ten svůj život. A pak je ta, co tam vystupuje. A já vždycky, když vyjdu na to jeviště, tak si pamatuju - příchod, pak ty klávesy, a pak je konec koncertu. Já se třeba nekoukám do lidí, že bych si je prohlížel. Vidím jen periferně, jak reagujou. Jestli trsaj hodně, nebo málo a podle toho, jak se smějou a něco dělají, tak na to reaguju i já, ale v zásadě vidím rozmazanej svět."

Ale vnímáte teď, že ten váš úspěch je čím dál větší, hlavně za poslední rok?
„Přiznám se, že to nedokážu s minulým rokem porovnat, jestli to je větší. Minulý rok jsme nějakým způsobem začali víc hrát a mně to přijde pořád stejný. Ale je fakt, že kluci říkají, že na nás chodí víc lidí než předtím. To zní jako kdybych tam nebyl, co?" (smích)

František Soukup NIGHTWORKPokud to dobře vnímám, tak „Tepláky“ jsou hitem už asi rok. Vy jste si navíc teď pořídili i speciální jednotné zlaté teplákovky. Nechystáte přece jen už nějakou změnu, něco nového, překvapení pro fanoušky?
„Teď jsme točili nový video. Je to ale spíš minifilmeček, není to úplně hudební. Ale je to krátký, má kolem čtyř pěti minut. A na příští rok chystáme novou desku. Nicméně v těch teplácích nám je pořád dobře. I když desku jsme vydali v listopadu, tak ještě ta vlna nějakým způsobem funguje a je to i takový odkaz k téhle desce, ty tepláky. Chystáme ale podzimní tour, která bude možná trošičku otočená, posunutá dál. Tam už bysme se chtěli objevit i jinak. Nechci říct s novou imagí, ale bude to posun někam dál."

Ještě bych se vrátila k vašemu pobytu v zoologické zahradě (NightWork strávili dva dny v Zoo Praha v rámci projektu Homo sapiens nightworki – pozn.red.). Na Facebooku jste psali, že klidně půjdete i jinam, pokud přijdou nabídky, tak jak to zatím vypadá?
„Podívejte, upřímně, to řekl Jakub Prachař ve vtipu, že by šel do jakékoli zoo nebo že my všichni půjdeme zase do zoo. Samozřejmě, že nějaké nabídky přišly a bylo jich i hodně, ale ten fór funguje jenom jednou. My se nemůžeme takhle nechat zavírat do zoo po celé republice (smích), takže dál asi už nebudeme vystupovat v zoo."


Text: Aneta Šimonková
Foto: Nightwork; Kristýna Šmejkalová

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Open Air Festival ovládli Chemical Brothers a Nightwork
Tepláky už nefrčí, Nightwork berou útokem zoo
Open Air Festival podruhé a opět ve velké parádě
Členové skupiny Nightwork se nechají zavřít do zoo


 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání