Sázavafest v sobotu ovládli Hurts a The Subways

SázavaKdyž se Sázavafest v sobotu ráno probouzel v dešti, nebylo pochyb o tom, že nikdo z přítomných si za žádnou cenu nenechá ujít lahůdku letošního ročníku v podání kapely Hurts a The Subways. Kvůli nepřízni počasí areál neopustil snad nikdo a to je dobře, protože odpoledne už slunce opět spálilo nejedna záda.


Hlavní bod programu zastínil naprosto všechno a to i v případě vystoupení jedné z nejlepších koncertních kapel UDG, senzačního Tomáše Kluse nebo jediného letošního koncertu Jany Kirschner. Ti všichni byli naprosto skvělí a měli obrovskou podporu ze strany fanoušků, avšak britské ostrovy Benešovu jednoduše předvedli velkolepou show, která nemá obdoby.

Napjatá atmosféra panovala před hlavní stagí už desítky minut před úderem desáté večerní. Modré nasvícení, připravené naleštěné piano s bílými růžemi a obrovský nápis HURTS vyvolaly zvláštní šero, které navnadilo fanoušky na správnou vlnu. Nebylo pochyb, že přijdou hvězdy.

Ovšem to, co kapela na pódiu předvedla, bylo neuvěřitelné. Tradiční sofistikovanost a image z 80. let, uhlazenost a dalo by se říct, až sterilita jsou pro Hurts typické. Na první pohled se to nezdá, ovšem nebyl to jen úchvatný hlas frontmana kapely, co přivedlo publikum k šílenství, ale také skvělá a atypická show s nezbytným házením růží publiku. Atmosféra, na níž se nezapomíná, a která dokázala, že veškerá ocenění, jež skupina poslední dobou získává, jsou oprávněná.

Důležitou součástí všech koncertů Sázavafestu bylo publikum. To bylo opravdu fantastické. Což potvrdili nejen pořadatelé a sami fanoušci, ale především kapely, na nichž bylo vidět, že s takovou podporou vůbec nepočítaly a jsou opravdu potěšeni, protože dav diváků se skutečně táhnul možná i stovku metrů celým areálem. A nejen to, početné publikum bylo s kapelami po celou dobu koncertů a podporovalo je skotačením i hlasitým zpěvem.

„Beautiful people in Czech Republic,“ řekl zpěvák Hurts a následně rozbalil vlajku České republiky, čímž rozpoutal neskutečnou vřavu. To ale dokázal i Josh, bubeník partičky The Subways, která na hlavní stage zahrála jako poslední. Ten na řádící fanoušky s neuvěřením a radostí řval: „You guys are fuc*ing crazy!“

A právě The Subways předvedli nejdivočejší show celého festivalu. Skákali, ječeli, řádili a publikum s nimi. Bylo to absolutně divoké, nespoutané a nekontrolovatelné. Řev fanoušků přehlušil snad úplně všechno a rozzářené pohledy kapely a energie, jakou do vystoupení dávali, byla nejlepší odměnou. Dokázali si naklonit přítomné nejen playlistem a živelnou show, ale i svou češtinou. A to pozor! Nejenže česky děkovali a zdravili, Josh dokonce překvapil, když v naší mateřštině požádal fanoušky, aby zvedli ruce nad hlavu. Není snad nutné říkat, že to publikum s nadšením udělalo.  Na svých facebookových stránkách kapela po vystoupení uvedla, že koncert v České republice byl naprosto úžasný!

Až do rána se ve stanovém městečku rozléhaly songy Hurts i Subways. Někteří si je zpívali, jiní si je pouštěli v mp3, jisté ale je, že vystoupení skupin ukojily všechny smysly „sázaváků“ a připravily jim neskutečný a pestrý zážitek, na který se nezapomíná.


FOTKY ZE SOBOTNÍHO SÁZAVAFESTU ZDEText: Tereza Netoličková
Foto: Bára Skoupilová

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Atmosféra na Sázavafestu se v pátek proměnila o 120 %
Sázavafest bojuje s všudypřítomným bahnem
Rock for Church(ill): Za málo peněz hodně muziky
Srpen bude nadupaný hudebními festivaly

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání