Atmosféra na Sázavafestu se v pátek proměnila o 120 %

Sázavafest 2011Jako srovnávat jablka a hrušky je to u prvního a druhého den Sázavafestu. V pátek ráno se festival probouzel do slunečného dne a těžko říct, zda zásluhy připisovat počasí nebo něčemu úplně jinému, ale všichni jakoby najednou otočili. Úsměvy návštěvníků, ochota pořadatelů, dokonce i bahno se pod slunečními paprsky dalo na ústup. Proto jsme holiny vyměnili za pohodlnější obuv a vyrazili si užívat kulturu plnými doušky.


Když jste se ve čtvrtek večer rozhlédli po areálu, nutně jste si museli říct, že se dost slušně zaplnil. Čísla hovořila o zhruba deseti tisících návštěvnících. Ovšem oproti pátečnímu odpoledni to byl naprosto slabý odvar. Počet návštěvníků se o dalších pět tisíc osob navýšil a na atmosféře to bylo neuvěřitelně znát.

Lákadlem pátečního dne byli především zahraniční interpreti, ale i oblíbené české kapely. Z technických důvodů byl sice zrušen koncert skupiny Mandrage, ovšem s dalšími vystoupeními smutek fanoušků brzy opadl.

Davové šílenství rozpoutala partička Charlie Straight. Fanynky mladíků z Třince se u pódia kupily už hodinu před začátkem koncertu a nadšeně pozorovaly kluky, jak si ladí nástroje k absolutně fantastickému výkonu.

Ovšem největší paráda měla přijít až vzápětí. Druhou zahraniční kapelou letošního ročníku totiž byl koncert francouzské skupiny Nouvelle Vague. A o tom, že to zpěvačky tohoto uskupení umí pěkně rozbalit, přesvědčily každého, kdo se na koncerty přišel podívat. A že diváku bylo! Sami členové kapely takovou účast nečekali a dojatě děkovali za tak obrovskou podporu. Na oplátku předvedli nezapomenutelný koncert. Řádění charismatických pěvkyň rozparádilo snad úplně každého. A i nepříjemnou situaci, kdy jedna ze zpěvaček skákala po reproduktorech před pódiem a při seskoku zpátky při pádu ukázala možná více, než chtěla, kapela zvládla s francouzským šarmem a vtipem.

Po Nouvelle Vague následoval hromadný přesun na kapelu Nightwork, kteří v čele s Vojtou Dykem, přivedli fanoušky do absolutní extáze. Kluci nevynechali žádnou z oblíbených písní jejich repertoáru, předvedli novou zlatou teplákovou soupravu a dováděli fanynky k šílenství.

Starší i mladší generaci potěšil nářez v podání německých Alphaville. Pecky jako „Big in Japan“ nebo „Forever Young“ přilákaly tisíce fanoušků, kteří s kapelou řádily po celou dobu koncertu, a s nelibostí se s nimi po koncertě loučily.

Taneční horečku rozpoutal nejen workshop Tany Tany, ale především britská elektronická formace Kosheen, která navnadila publikum na koncert ska-hiphopové kapely Irie Révoltés. Fanoušci vytvořili několika tisícový kotel, kde sebou házeli, mlátili, padali, tančili a nemohli se tohoto vystoupení nabažit. Nadupaný den uzavřela oblíbená Vypsaná fiXa. „Lepší koncert fiXy jsem nikdy nezažil,“ prozradil jejich skalní fanoušek a v opojení si dál vychutnával nabité představení.

Atmosféra na festivalu byla v pátek opravdu k neuvěření. A i přes drobná zranění, které záchranáři museli řešit a malý déšť, jenž se na večer spustil nad Benešovem, mluví návštěvníci o festivalu v superlativech. Snad to tak bude i poslední den festivalu, kdy se, kvůli levnému vstupnému očekává ještě větší nápor fanoušků, než v pátek.


FOTOGALERIE SE PŘIPRAVUJEText: Tereza Netoličková
Foto: Bára Skoupilová

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Sázavafest bojuje s všudypřítomným bahnem
Benátská noc utrpěla nepřízní počasí
Sázavafest startuje už za 4 dny!
Rock for Church(ill): Za málo peněz hodně muziky

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání