Atmosféra na Sázavafestu se v pátek proměnila o 120 %

Sázavafest 2011Jako srovnávat jablka a hrušky je to u prvního a druhého den Sázavafestu. V pátek ráno se festival probouzel do slunečného dne a těžko říct, zda zásluhy připisovat počasí nebo něčemu úplně jinému, ale všichni jakoby najednou otočili. Úsměvy návštěvníků, ochota pořadatelů, dokonce i bahno se pod slunečními paprsky dalo na ústup. Proto jsme holiny vyměnili za pohodlnější obuv a vyrazili si užívat kulturu plnými doušky.


Když jste se ve čtvrtek večer rozhlédli po areálu, nutně jste si museli říct, že se dost slušně zaplnil. Čísla hovořila o zhruba deseti tisících návštěvnících. Ovšem oproti pátečnímu odpoledni to byl naprosto slabý odvar. Počet návštěvníků se o dalších pět tisíc osob navýšil a na atmosféře to bylo neuvěřitelně znát.

Lákadlem pátečního dne byli především zahraniční interpreti, ale i oblíbené české kapely. Z technických důvodů byl sice zrušen koncert skupiny Mandrage, ovšem s dalšími vystoupeními smutek fanoušků brzy opadl.

Davové šílenství rozpoutala partička Charlie Straight. Fanynky mladíků z Třince se u pódia kupily už hodinu před začátkem koncertu a nadšeně pozorovaly kluky, jak si ladí nástroje k absolutně fantastickému výkonu.

Ovšem největší paráda měla přijít až vzápětí. Druhou zahraniční kapelou letošního ročníku totiž byl koncert francouzské skupiny Nouvelle Vague. A o tom, že to zpěvačky tohoto uskupení umí pěkně rozbalit, přesvědčily každého, kdo se na koncerty přišel podívat. A že diváku bylo! Sami členové kapely takovou účast nečekali a dojatě děkovali za tak obrovskou podporu. Na oplátku předvedli nezapomenutelný koncert. Řádění charismatických pěvkyň rozparádilo snad úplně každého. A i nepříjemnou situaci, kdy jedna ze zpěvaček skákala po reproduktorech před pódiem a při seskoku zpátky při pádu ukázala možná více, než chtěla, kapela zvládla s francouzským šarmem a vtipem.

Po Nouvelle Vague následoval hromadný přesun na kapelu Nightwork, kteří v čele s Vojtou Dykem, přivedli fanoušky do absolutní extáze. Kluci nevynechali žádnou z oblíbených písní jejich repertoáru, předvedli novou zlatou teplákovou soupravu a dováděli fanynky k šílenství.

Starší i mladší generaci potěšil nářez v podání německých Alphaville. Pecky jako „Big in Japan“ nebo „Forever Young“ přilákaly tisíce fanoušků, kteří s kapelou řádily po celou dobu koncertu, a s nelibostí se s nimi po koncertě loučily.

Taneční horečku rozpoutal nejen workshop Tany Tany, ale především britská elektronická formace Kosheen, která navnadila publikum na koncert ska-hiphopové kapely Irie Révoltés. Fanoušci vytvořili několika tisícový kotel, kde sebou házeli, mlátili, padali, tančili a nemohli se tohoto vystoupení nabažit. Nadupaný den uzavřela oblíbená Vypsaná fiXa. „Lepší koncert fiXy jsem nikdy nezažil,“ prozradil jejich skalní fanoušek a v opojení si dál vychutnával nabité představení.

Atmosféra na festivalu byla v pátek opravdu k neuvěření. A i přes drobná zranění, které záchranáři museli řešit a malý déšť, jenž se na večer spustil nad Benešovem, mluví návštěvníci o festivalu v superlativech. Snad to tak bude i poslední den festivalu, kdy se, kvůli levnému vstupnému očekává ještě větší nápor fanoušků, než v pátek.


FOTOGALERIE SE PŘIPRAVUJEText: Tereza Netoličková
Foto: Bára Skoupilová

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Sázavafest bojuje s všudypřítomným bahnem
Benátská noc utrpěla nepřízní počasí
Sázavafest startuje už za 4 dny!
Rock for Church(ill): Za málo peněz hodně muziky

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání