FEBIOFEST: Svět ve filmovém pohybu

Febiofest 2010Již po sedmnácté rozjede svá kola mezinárodní filmový festival Febiofest. Hlavní garáž své pražské zastávky bude mít v kinosálech Cinestar na Andělu. Diváci se mohou těšit na rozmanité snímky z celého světa, které jsou rozděleny do řady sekcí. Projekce budou po hlavním městě následovat v dalších šesti stanicích po celé České republice.

 

Od čtvrtka 25. března do pátku 2. dubna se rozjede velká přehlídka filmů v rámci pražské části 17. ročníku festivalu Febiofest. Kromě Cinestaru bude možné snímky zhlédnout také v kinech Lucerna a Ponrepo. Od 5. do 18. dubna si pak přijdou na své také diváci v Hradci Králové, Pardubicích, Liberci, Brně, Olomouci a Ostravě.

Febiofest 2010Nejvytíženější bude bez pochyby pražský Cinestar na Andělu, kde se ve dvanácti sálech budou promítat desítky různých filmů. Filmoví nadšenci mohou sledovat díla už od 8.30 hodin až do půlnoci. Ve většině sálů se však začíná až odpoledne. Výběr je skutečně nadstandardní. Jedenáct různých sekcí nabízí širokou volbu pro fanoušky, národnostní přívržence, či jen momentální náladu. K vidění budou tak například filmy z Íránu, Polska, Latinské Ameriky, Asie, ale i s gay a lesbickou tematikou nebo snímky pro děti. Všechna díla budou buď v českém znění, případně s českými titulky. Cena vstupenky je příznivých 89 Kč.

K mezinárodnímu festivalu patří také hosté. Velkými hvězdami budou například anglický režisér Hugh Hudson, jeho kolega Bruno Dumont či herec Bruno Ganz a herečka Hanna Schygullová. Febiofest však nejsou jen filmy. Nachystán je dětský koutek, relaxační zóna, workshopy, ale také bohatý hudební program, který se bude odehrávat v podzemních garážích a hlavně je zcela zdarma. K vidění a poslechu budou například jména jako The Chancers, Basta Fidel, Obří Broskev, Lenka Dusilová Trio či kubánsko-slovensko-české uskupení Son Caliente.


Text: Pavel Urban
Foto: Febiofest

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání