Sázavafest startuje už za 4 dny!

SázavafestSázavafest se nezadržitelně blíží a my už nedočkavě podupáváme a kontrolujeme oficiální stránky festivalu, kde běží odpočítávání, abychom 4. srpna hodili bágly na záda a vyrazili vstříc hudebnímu, ale i divadelnímu, filmovému a literárnímu zážitku.


A že je letos na co se těšit nám pořadatelé všemožně avizují už měsíce dopředu. Nicméně opakování je matkou moudrosti, proto jen stručně a v rychlosti. Sázavafest letos ovládne britská kapela Hurts, těšit se můžeme na německé Kosheen, trochu francouzského šarmu a hodně úžasné muziky dovezou Nouvelle Vague a hřebem festivalu budou britští The Subways.

SázavafestO zábavu se samozřejmě postarají i oblíbení čeští interpreti, z těch nejznámějších jsou to třeba Charlie Straight, UDG, Chinaski, Tomáš Klus, Nightwork a Monkey Business. Podrobný rozpis všech koncertů najdete na oficiálních stránkách Sázavafestu, stejně tak i doprovodné programy, které jsou pro tento festival největším specifikem a dělají ho velmi atraktivním. Letos si můžete zatančit boom prožívající Zumbu, zhlédnout některý z krátkých filmů či se zúčastnit autorského čtení Vojtěcha Eflera.

11. ročník se letos přesunul do Benešova. Areál se nachází 300 metrů od vlakového nádraží, což je pro nás, nemajitele řidičského průkazu, skvělá zpráva. Navíc budou vydávány speciální zlevněné zpáteční jízdenky pro účastníky festivalu.

SázavafestJe vám líto, že se na Sázavafest nedostanete, protože jste přes léto nesehnali brigádu? Nebo protože plánujete dovolenou u moře a na porci kultury vám nezbývají peníze? A co takhle užít si den zdarma? Ano, pořadatelé rozhodli, že první den, tedy 4. srpna, bude do areálu vstup zdarma. A to pro všechny. Ještě pořád váháte, jestli vyrazit, nebo ne?

Odrazuje vás počasí? Nemusíte mít strach. Dvě ze šesti scén jsou totiž kryté a dohromady pojmou až 5000 návštěvníků. Navíc pojistíte-li se holinami a pláštěnkou, nebude problém si koncerty vychutnat ani za chmurných dnů.

SázavafestVůbec poprvé se letos na Sázavafestu budete moct setkat s anketou Český slavík. Svému oblíbenci můžete posílat hlasy už v době konání festivalu. A pozor! Vítěz kategorie Objev roku bude mít koncert na dalším ročníku. Zda váš favorit vyhrál, se dozvíte 5. října na oficiálním vyhlášení Slavíka.

Hlasovat během festivalu bude možné, v souladu se sloganem „Pohněte hudebním nebem“, prostřednictvím mobilního internetu na adrese m.seznam.cz/slavik nebo prostřednictvím SMS na číslo 900 06 06. Podrobný návod obdržíte na letáčku, který získá každý návštěvník u vstupu do areálu. Na webu www.ceskyslavik.cz navíc probíhá i zajímavá soutěž o lákavé ceny, jako jsou lístky na koncert Nightwork nebo Xindl X, šperky a kosmetika. Budete-li mít štěstí, můžete vyhrát i VIP vstup na generálku Českého slavíka.

Text: Tereza Netoličková
Foto: Sázavafest

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání