Festival pouličního divadla Za dveřmi se blíží

Za dveřmiChystáte se 18. až 24. července do Prahy? Rozhodně byste měli. Během těchto dní se koná velkolepá podívaná přímo v ulicích. Už potřetí ožije centrum hlavního města herci, klauny a kejklíři z celého světa při Mezinárodním festivalu pouličního divadla a klaunérie Za dveřmi je Nultý bod.

 


Letos poprvé se oblíbená slavnost Za dveřmi spojila s mezinárodním festivalem Nultý bod, který je zaměřen především na fyzické divadlo, tedy takové, v němž je hlavním vyjadřovacím prostředkem tělo a pohyb namísto mluveného slova. Díky spolupráci organizátorů obou akcí se můžete těšit na více než dvacítku představení, workshopů, průvodů a dalších kratochvílí během jediného červencového týdne.

Za dveřmiPokud na festival dorazíte, budete moci vidět vystoupení souborů z České republiky, Slovenska, Ruska, Velké Británie, Polska, Maďarska, Itálie nebo Portugalska. Během posledního dne se představí i soubor Nori Sawa až z daleké „země vycházejícího slunce“. Uprostřed nabitého týdne na diváky čeká jedinečné společné vystoupení klaunů z celého světa, v čele s legendární britskou mimkou Nolou Rae, při Noci bláznivých klaunů.

Festival Za dveřmi již tradičně pořádá skupina divadelních nadšenců ART Prometheus, která si dala za úkol zprostředkovat Čechům požitek z pouličního divadla, které v naší zemi nemá příliš velkou tradici, ale v některých státech pomáhalo formovat dějiny. K těmto představením neodmyslitelně patří komedianti, kejklíři, žongléři, pouliční umělci i velká venkovní vystoupení. Další informace najdete na www.zadvermi.cz

 

 

Text: Jitka Hemelíková
Foto: Za dveřmi


 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání