Festival pouličního divadla Za dveřmi se blíží

Za dveřmiChystáte se 18. až 24. července do Prahy? Rozhodně byste měli. Během těchto dní se koná velkolepá podívaná přímo v ulicích. Už potřetí ožije centrum hlavního města herci, klauny a kejklíři z celého světa při Mezinárodním festivalu pouličního divadla a klaunérie Za dveřmi je Nultý bod.

 


Letos poprvé se oblíbená slavnost Za dveřmi spojila s mezinárodním festivalem Nultý bod, který je zaměřen především na fyzické divadlo, tedy takové, v němž je hlavním vyjadřovacím prostředkem tělo a pohyb namísto mluveného slova. Díky spolupráci organizátorů obou akcí se můžete těšit na více než dvacítku představení, workshopů, průvodů a dalších kratochvílí během jediného červencového týdne.

Za dveřmiPokud na festival dorazíte, budete moci vidět vystoupení souborů z České republiky, Slovenska, Ruska, Velké Británie, Polska, Maďarska, Itálie nebo Portugalska. Během posledního dne se představí i soubor Nori Sawa až z daleké „země vycházejícího slunce“. Uprostřed nabitého týdne na diváky čeká jedinečné společné vystoupení klaunů z celého světa, v čele s legendární britskou mimkou Nolou Rae, při Noci bláznivých klaunů.

Festival Za dveřmi již tradičně pořádá skupina divadelních nadšenců ART Prometheus, která si dala za úkol zprostředkovat Čechům požitek z pouličního divadla, které v naší zemi nemá příliš velkou tradici, ale v některých státech pomáhalo formovat dějiny. K těmto představením neodmyslitelně patří komedianti, kejklíři, žongléři, pouliční umělci i velká venkovní vystoupení. Další informace najdete na www.zadvermi.cz

 

 

Text: Jitka Hemelíková
Foto: Za dveřmi


 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání