Basinfirefest - Blíží se největší akce Západních Čech

Basinfirefest 2011První letní festival, který se na západě Čech koná a údajně i ten největší, jaký bychom v této oblasti hledali, je v posledních přípravách. Už příští čtvrtek 30. června odstartuje svůj program warm-up párty pro nedočkavé. Pokud nemusíte do práce nebo nemáte jiné povinnosti, nabízí se vám tak další skvělá příležitost k vychutnání dobré muziky. Jediným očekávaným nezmarem bude pravděpodobně počasí.


Samotný Basinfirefest bude probíhat ve dnech 1. – 3. července na svém tradičním místě, v areálu u městečka Spálené Poříčí, které se nachází jen pár kilometrů od Plzně. O letošní hudební zábavu se postará na osmdesát kapel, a to jak ze zahraničí, tak i z domácí scény. Můžete se těšit na pestrou multižánrovou nabídku, která se bude nabízet po celé tři dny na dvou různých stagích. Chcete malou ochutnávku? V pátek zavítá do areálu Škwor, Vypsaná fiXa, Lord of The Lost, Freedom Call, Rybičky 48, UDG, ale i Visací zámek. O den později zahraje francouzský Skarface, Hell In The Club z Itálie nebo z domácích Kamil Střihavka, Aleš Brichta  a Prague Conspiracy. Závěr festivalu bude patřit takovým jako Wohnout, Totální nasazení, Mandrage, Doga, Krucipüsk či britským Paradise Lost.

BasinFirefest 2011K headlinerům devátého ročníku patří již zmiňovaní Freedom Call pocházející z Německa či doom-gothic metalová legenda Paradise Lost. K nim však nesmíme zapomenout zmínit řecké Firewind, v jejichž partě najdeme Guse G, kytaristu a pravou ruku Ozzyho Osbourna a nu-metalovou partu ze Spojených států, Ill Niňo.

I letos se můžete těšit na adrenalinový park, který je s tímto festivalem neodmyslitelně spjatý a rovněž na doprovodný program. Ve velkokapacitním stanu bude připraveno pódium s profesionálním karaoke. Pokud upřednostňujete raději hru na hudební nástroje, budete mít příležitost vyhrát kytaru Jackson v soutěži „O nejlepší kytarové sólo“. Rovněž nebude chybět promítání filmů s hudební tematikou. Pokud je mezi účinkujícími někdo, kdo vám zaručeně rozbuší srdce, neměli byste propásnout plánované autogramiády. Těch se zúčastní takové hvězdy jako FireWind, Ill Nino, Freedom Call, Krucipüsk nebo Paradise Lost.

Basinfirefest 2011Pro ty, kteří nemají vlastní dopravní prostředek, bude zajištěna kyvadlová doprava, kterou se pohodlně dopravíte až k areálu s kempem. Tentokráte však bude autobus odjíždět z jiného místa než obvykle. Plánujete-li tedy využít tuto formu přepravy, dobře si nejprve projděte mapku na webových stránkách festivalu.

Pokud jste si objednali vstupenky online přes internetové stránky akce, pak na vás budou vaše lístky čekat na pokladně u vstupu do areálu. Kdo nemá tolik času nebo si chce užít jen jeden festivalový den, sežene denní vstupenku v ceně 600 Kč. Permanentka na všechny tři dny vyjde na tisíc korun. Děti do dvanácti let mohou na festival zdarma, ty které tuto věkovou hranici přesahují, ale nebylo jim ještě patnáct, mají vstupné za polovic.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Oficiální stránky akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
V O2 areně to bude s Judas Priest pořádně drsné
Staňte se klientem Wohnoutů, vyhrajte jejich nové CD!
Kam vyrazit za hudebním dobrodružstvím v červenci?
Skupina Wohnout vypustila do světa nové album

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání