První den na festivalu Votvírák je za námi

Votvírák 2011Jaký byl první den na festivalu Votvírák? Proč si někteří odvezou nepříjemné zážitky, a proč musel do areálu milovického letiště přiletět vrtulník? Naservírujeme vám první informace přímo z akce. Buďte s námi v obraze.


Všichni nadšenci open air koncertů mohou jásat! Votvírák oficiálně zahájil sezonu letních festivalů. Ten letos slaví páté narozeniny a pro příznivce nespoutaných večírků pod širým nebem je jednou z hlavních akcí roku. Co do počtu lidí i jeden z největších. Letošní čísla totiž mluví o dvaceti pěti tisících návštěvníků.

Festival začal v pátek 17. června. Už ve dvě hodiny odstartovaly první koncerty na třech scénách – rockové, hlavní a hip-hopové, která přilákala nejednoho milovníka tohoto žánru. Jako jedna z prvních se představila, jak moderátor uvedl, kultovní ska kapela Sto Zvířat, která svým živým vystoupením rozproudila nadšené fanoušky, kteří tančili, pogovali, smáli se a bavili. Skupina nezapomněla jednu z písní věnovat odvážlivcům, kteří si během festivalu vyzkoušeli adrenalinové atrakce, jež letošní festival nabízí. Jeho součástí je již tradičně malá pouť, kde se na řetízkovém kolotoči můžete svézt v neuvěřitelné výšce, nechat se vystřelit do vzduchu nebo jen tak pojídat cukrovou vatu. Sto Zvířat tu také představili jednu z nových písní s názvem „Lustr“ a fanoušci na ní reagovali opravdu skvěle.

Votvírák 2011Ani kapela Wohnout se nenechala zahanbit. Představila vůbec poprvé hned několik písní z nové desky „Našim klientům“. Publikum pískalo, tančilo a užívalo si jednu z tradičních českých festivalových skupin. Wohnouti samozřejmě nezapomněli desku, a to pivem. Jejich vystoupení bylo šílenou show, kde se kromě hlavních aktérů představilo i taneční duo Egon se svými hadrovými nestydatými společnicemi. Kluci se s publikem rozloučili slovy: „Dík parto,“ a dali prostor kapele Mig 21.
Jirka Macháček rozesmíval publikum vtipnými hláškami, roztleskal a rozezpíval nadšený dav, s pokřikem „I love you“ se vrhal do dalších písniček a nezapomněl ani, spolu s publikem, písní popřát

Pavlu Hrdličkovi, kytaristovi kapely, který tu oslavil narozeniny. Koncert Mig 21 se odehrával v příjemné podvečerní atmosféře a zapadající slunce, které přes den spálilo nos nejednoho návštěvníka, mu dodávalo kouzlo letních festivalů. Na hip hopové scéně to mezitím hýřilo všemi barvami a fanoušci tohoto žánru se těšili na asi největší překvapení celého festivalu, rapera Rytmuse. Příznivce tvrdší muziky naopak rozpalovala na rockové scéně divoká kapela Arakain, která svým vystoupením přivedla publikum do naprostého deliria.

Votvírák 2011Na hlavní scéně fanoušky roztančila funky kapela Monkey Business v čele s Matějem Ruppertem. Skupina pro tento večer zvolila netradiční převleky připomínající sněžné muže. Speciálním hostem byla Tereza Černochová, která vystoupení dodala charismatický ženský element. Ovšem asi největší počet fanoušků měla kapela UDG. Ještě dávno před jejich vystoupením byl prostor před hlavní stage naprosto zaplněný a při každé zmínce moderátora o kapele dav šílel více a více. Koncert předčil všechna očekávání. Skupina běhala po jevišti, skákala do publika, kropila vodu, dokázala rozpohybovat naprosto každého a dopřát všem úžasný zážitek.

Mezitím se ale na jiné scéně strhla naprostá pohroma. Fanoušci hip hopu, nejspíš zklamáni z krátkého a nezajímavého vystoupení Rytmuse, se rozjeli při na Prago Union, kteří vystupovali s živou kapelou, jež koncertu dala úplně jiný rozměr. V euforii a posilnění alkoholem smetli návštěvníci naprosto všechno, co jim přišlo do cesty. Bez servítků lezli do stánků, brali cedule s nabídkou nápojů a ani trochu nebrali ohledy na druhé. Ovšem nebyl to jediný zádrhel páteční noci. Kolem druhé hodiny ráno se spustil neuvěřitelný liják. Lidé rychle sháněli přístřešek a v tomto chaosu někdo srazil autem mladou dívku. Záchranná služba jí dokázala uvést do stabilizovaného stavu, ovšem vrtulník kvůli hustému dešti nemohl vyletět. Muselo se tedy čekat na sanitku.

Votvírák 2011Několika lidem voda vyplavila stan a hudba hlasitě duněla téměř do rána. Někteří s chutí zalezli do spacáku, jiní se oddávali disko radovánkám ve stanu Music Clubu Óčko, ve kterém se konala exkluzivní party do ranních hodin. Festival už tradičně nabízí i spoustu stánků. V nich je možno poležet na obrovských polštářích, pařit až do rána nebo se nechat potetovat. Také můžete navštívit některý s oblečením, doplňky a jídlem všeho druhu. Pořadatelé nezapomněli na milovníky české, italské ani čínské kuchyně. Mysleli i na vegetariány. Jelikož je nutné dodržovat pitný režim, je v areálu nesčetně stánků s nealkoholickými i alkoholickými nápoji, které vám barmani umíchají dle vašich představ. Pokud byste se náhodou nudili, je tu kromě pouti také spousta soutěžních atrakcí, například si můžete postavit věž z bas od piva, zkusit se udržet na divoké plechovce nebo pokořit soupeře v kohoutích zápasech.

Je škoda, že teplé a slunečné páteční počasí zkazil déšť, který odrazuje stovky návštěvníků od nabitého sobotního programu.

DALŠÍ FOTKY Z VOTVÍRÁKU NAJDETE ZDEText: Tereza Netoličková
Foto: Kristýna Šmejkalová
 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání