Čtvrteční noc byla na Votvíráku pěkně divoká

Votvírák 2011Náš tým vyrazil ve čtvrtek do Milovic. Na zdejším letišti Boží dar se bude v pátek a sobotu konat pátý ročník festivalu Votvírák. S otevřenou náručí nás přivítal areál, ve kterém byly veškeré přípravy v plném proudu. Na stagích se testoval zvuk i osvětlení, stánkaři začali budovat své zázemí a samozřejmě i my jsme se dali do stavění malé zóny Kulturního servisu Puls. Krátce před půlnoci však všechny přítomné překvapily bouřky.


To co zprvu vypadalo na slunečnou letní pohodičku, se brzy změnilo v pořádně bouřlivé chvíle. Festivalový areál se ve čtvrtek věnoval posledním přípravám na velkou párty. Osvětlovači rozehráli všemi barvami světelný rej, zvukaři na některých stagích provedli zvukovou zkoušku i organizátoři se museli otáčet v udílení pokynů, co je potřeba dodělat, kam se musí postavit zábradlí nebo třeba dodat záchody. Kolem páté hodiny už letiště vypadalo značně zaplněno nejrůznějšími stánky. Na návštěvníky tu čeká Gambrinus plný chlazeného piva, Coca Cola s různými míchanými nápoji, nechybí ani Red Bull či Frisco stan. Samozřejmostí je také pestrá nabídka fastfoodů nebo různých doplňkových obchodů s oblečením a drobnostmi.

Votvírák 2011Stánek Kulturního servisu Puls, který má své místo u HIP HOP STAGE, jsme rovněž úspěšně uvedli do provozu. Účastníci festivalu se zde budou moci zúčastnit naší soutěže „Nejoblíbenější interpret Votvíráku“. Princip je jednoduchý - stačí hlasovat a počkat si na sobotní vyhlášení, které proběhne přímo zde na místě. A co mohou soutěžící získat? Ve hře jsou hudební CD rockových oper Oidipus Tyranus a Antigona, 2DVD Cirkus Cirkus, kalendář pražské Zoo, kniha k úspěšnému muzikálu Děti Ráje. Velkým lákadlem je zajisté nové album skupiny Wohnout pojmenované „Našim klientům“ nebo lístky na Porta festival. Hlavní cenu do soutěže věnoval náš partner společnost Artem. Jeden šťastlivec obdrží voucher na obraz v hodnotě 2 tisíc korun dle svého vlastního výběru.

Rušno v Milovicích nastalo ve chvíli, kdy se krátce před jedenáctou hodinou přihnala první bouřka. A nutno dodat, že nebyla poslední. Vítr a blesky tu rozjeli svou warm-up párty ve velkém stylu. Některé stánky dokonce nápor nevydržely a každou chvíli se chystaly odletět. I stage zlověstně zapraskaly a plachty, které je obepínají, se divoce rozevlály ve větru. Značnou část noci propršelo, tak doufejme, že si již Votvírák vybral svou daň u nepříznivého počasí.

Oficiální zahájení letošní festivalové sezony se blíží. Do začátku hudebního programu zbývají už jen hodiny. Aktuálně je tu větrno, ale sluníčko krásně svítí a hřeje. Přijeďte si užít bohatou škálu koncertů všech žánrů, přivítejte léto, jak se patří.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Kristýna Šmejkalová

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Soutěž Vezmi partu na Votvírák má své vítěze!
V příštím týdnu převážně pod širým nebem
Zahájení festivalové sezóny se pomalu blíží

Chinaski a Miro Šmajda zvou na festival Votvírák 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání