Už víte, že má Praha svůj festival?

Prague City FestivalPrague City Festival, jak se projekt jmenuje, má před sebou premiéru. Pokud se vám líbí koncept, jenž si klade za cíl z našeho hlavního města vytvořit mezinárodně uznávanou festivalovou destinaci, tak přijďte 23. června na pražské Výstaviště podpořit první ročník. Těšit se můžete na kapely jako Support Lesbiens, House Of Pain nebo 30 Second To Mars.

 Protože se jedná o první ročník, tak bude sice ve skromnější, jednodenní obdobě, ovšem výběr vystupujících je i tak pestrý. Kromě výše zmíněných skupin uvidíte i českou ska kapelu Tleskač, švédské rockery The Hives, cikánské punkery z New Yorku Gogol Bordello, Hadouken z anglického Leedsu nebo makedonské Superhiks, kteří kombinují ska-punk, reggae, latinskoamerické a balkánské prvky. Jak vidíte, nabídka je vskutku pestrá, zajímavá a neotřelá. S House Of Pain pak můžete v Praze ještě oslavit jejich 20. narozeniny. Den po festivalu, tedy 24. června, vystoupí v multikulturním centru MeetFactory, které pomáhali vlastnoručně vybudovat výtvarník David Černý, režisérka Alice Nellis nebo hudebník David Koller. Pokud budete mít vstupenku z Prague City Festivalu, tak do MeetFactory můžete na House Of Pain zdarma. 

Prague City FestivalPCF začne ve 12:45 a bude pokračovat až do ranních hodin druhého dne (předpokládaný konec je asi v 6:00). Program se odehrává na dvou stagích – Bruselská cesta a Průmyslový Palác. Vystoupení se nebudou krýt a budou na sebe navzájem navazovat, takže vám nic neunikne. Kompletní line-up najdete na stránkách festivalu www.cityfestival.cz, kde sledujte timeline, protože se může měnit. Vstupenky stojí 1190 korun, k pódiu se pak dostanete za 1440 korun.  

Celý projekt má velké ambice i do budoucna. Své pole působnosti chce rozšířit i na další prostory, kde by se program odehrával a organizátoři chtějí rovněž oslovit i zahraniční návštěvníky. Tím, že se akci nasadí standardy, které jsou běžné na jiných evropských festivalech, ale zároveň zde bude cítit akcent české hudby, se stává projekt nejen lákadlem pro Čechy, ale také zahraniční hosty, což podpoří propagaci ČR. Buďte tedy u prvního ročníku, u zrodu toho všeho.


Text: Aneta Šimonková
Foto: Prague City Festival

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Sázavafest tentokrát v Benešově!

Festival Rock for People uzavřel zahraniční line-up

Velká výzva na Kampě zabrala po všech stránkách

Zahájení festivalové sezóny se pomalu blíží

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání