Festival Rock for People uzavřel zahraniční line-up

 

Rock for PeopleDo začátku 17. ročníku multižánrového festivalu Rock for People (2. - 5. 7.) zbývají už jen tři týdny. Pořadatelé zveřejnili další zajímavá jména ze zahraničí i domácí scény, která vystoupí na letošním ročníku ve Festivalparku v Hradci Králové. Návštěvníci také budou mít možnost využít celé řady novinek, jež mají ještě zlepšit servis a zážitek.

 

Už tak kvalitně obsazený festival se zahraničním hvězdami, jako My Chemical Romance, Paramore, Bullet For My Valentine, Pendulum, Sum 41, White Lies nebo The Streets, doplnily v posledních dnech další skvělé kapely. Asian Dub Foundation se na Rock for People vrací po deseti letech, naopak premiéru si v České republice odbudou američtí poprockoví Anberlin. Fanoušky potěší i úspěšná britská písničkářka Kate Nash či metalová parta Kylesa. Podobně ladění jsou také kalifornští The Ghost Inside. Poslední známou skupinou zpoza hranic je australská formace Loonaloop.

Rock for PeopleZ domácích interpretů obohatili program například Tata Bojs, kteří zde představí písně ze své nové desky „Ležatá osmička“. „Završujeme i divadelní program, jemuž bude vyhrazena samostatná plocha se třemi scénami a soubory jako Kvelb nebo Studna,“ uvedl dramaturg festivalu Petr Fořt, který prozrazuje, že speciální set společně s britskými folk-punkery Levellers chystá domácí kapela Divokej Bill. Překvapení bude čekat i na výše zmíněnou Kate Nash, na níž se připravuje tuzemská talentovaná zpěvačka Debbi.

V plném proudu jsou i přípravy Festivalparku a stanového města. Oba prostory doznají četných vizuálních i organizačních změn a vylepšení. V případě stanového města s kapacitou až 15 000 návštěvníků je zajištěný dvojnásobný počet umýváren oproti loňsku, posílené ohřívače na vodu, pravidelný servis toalet i lepší povrch kolem sociálních zařízení. Přímo v městečku se bude prodávat pečivo, káva, čaj, ale i speciální snídaně v anglickém stylu. Před areálem vznikne 24hodinová zóna s úschovnou zavazadel, hospodou, barem, prodejnou potravin, sportovními aktivitami, dobíjecími zásuvkami, infocentrem a podsadami nebo Zeleným městem Greenpeace.

Rock for People„Rock for People je také festivalem dobrého jídla a pití. Na to jsme letos zaměřili pozornost a ve spolupráci s našimi partnery i dodavateli ještě rozšíříme a zkvalitníme nabídku, která by měla uspokojit gurmány anebo vegetariány,“ řekl Michal Thomes z pořádající agentury Ameba Production. Rekordní počet 130 pivních kohoutů od hlavního partnera festivalu, Staropramenu, které byly k dispozici v loňském roce, se letos zvedne, stejně tak se zvýší počty míst k sezení. Pivovar se bude prezentovat plným portfoliem čítajícím osm značek. Zvláštní zóna bude zasvěcena novince Staropramen Cool Lemon - pivu s osvěžující chutí citrónu a nízkým obsahem alkoholu, po kterém se také jmenuje druhá hlavní stage. Novinkami budou i hospoda se servisem do skla, posezení pod slunečníky a další nabídka zvyšující gastronomický komfort všech návštěvníků.

Pro všechny příznivce hudby je pak přichystáno několik zábavných aktivit souvisejících s novou mezinárodní kampaní Angry Birds, bezplatné brouzdání na internetu v průběhu celého festivalu, k dispozici bude i stánek s nejnovějšími smartphony a tablety na vyzkoušení. Samozřejmostí je už tradiční dobíjecí stanice a herní zóna. Nově je letos pro návštěvníky připravena úschovna „Festival Lockers“.

Rock for PeoplePořadatelé zaznamenávají velký nárůst zájemců o vstupenky, a to nejen v tuzemsku, ale i v Německu, Polsku, na Slovensku či Velké Británii. V pondělí 6. června spustil také generální partner festivalu společnost T-Music v rámci kouzelných úterků režim prodeje vstupenek 1+1. Oním kouzelným úterým je 5. červenec. Každý zákazník T-Mobile, který si koupí lístek na tento poslední den festivalu, získá dvě vstupenky v hodnotě jedné. Cena je 1.200 Kč, prodávat se bude formou lístku v mobilu na www.t.music.cz/rockforpeople. V červnu stojí vstupenka na celý festival 1.590 Kč, na místě vyjde na 1.800 korun.


Text: Pavel Urban
Foto: RFP

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Hudební festivalové ceny 2011 startují nové hlasování
Neděle na festivalu Mezi ploty byla ve znamení slunce
Rock for People přiláká fanoušky už posedmnácté
Rocker Bryan Adams se znovu chystá okouzlit Prahu

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání