Nový festival bude oslavovat italsko-české přátelství

Festival česko-italského přátelství 2011Italové k nám jezdí za krásnými ženami, my k nim za dobrým jídlem a vínem. Tento výrok patří Michalu Davidovi a výstižněji snad ani nelze zdůvodnit, proč vznikl nový projekt Festival italsko-českého přátelství. Ten se uskuteční 2. června na Staroměstském náměstí.


Pokud se chystá oslava, která propojuje italsko-české kultury, tak představitelem tuzemské oblasti snad ani nemůže být nikdo jiný než právě Michal David. Tento zpěvák v Itálii několik let i žil a jak sám přiznává, tak k ní má velmi vřelý vztah. „Jsem známý tím, že jsem italofil a mám Itálii moc rád,“ řekl David a dodal, že oba národy spojuje láska procházející žaludkem. Tím už trochu napovídáme, co vás ve čtvrtek 2. června čeká.

Jaký bude program Festivalu italsko-české kultury?

Festival česko-italského přátelství 2011Když se řekne Michal David, tak se nabízí hudba. Pokud k těmto indiciím přidáme Itálii, tak můžeme očekávat, že by se zde mohla objevit i pěvecká hvězda, která se často účastní aktivit, které se týkají naznačených pojmů. Pokud hádáte zpěváka Drupiho, tak máte správnou intuici. Ten přijel dokonce s měsíčním předstihem do Prahy, kde v Alchymist Grand Hotelu & Spa představil nadcházející slávu. Proč zrovna zde? Majitel hotelu, pan Giorgio Bonelli, je totiž pořadatelem slavnostní akce, která na Staroměstském náměstí vypukne brzo po poledni a vyvrcholí v osm hodin večer. Během celého veselí vystoupí Marian Vojtko, Bohuš Matuš, Kamila Nývltová, Radka Fišarová, Tomáš Trapl, Paolo Belli, Ron, Damichi a další. Samozřejmě nebudou chybět Michal David a Drupi, kteří si spolu střihnou duet „Amico“, což v italštině znamená přítel.  Jestli vám v té italsko-české sestavě chybí velmi populární Ital, kterého si většina Čechů vpustila do kuchyně, tak nebudete zklamáni. Emanuele Ridi bude celou akci moderovat spolu se zpěvačkou Kateřinou Mátlovou, která v Itálii tráví hodně času. Celý kulturní program pak bude doprovázet i gastronomický zážitek. Tuto část zajišťuje právě restaurace Alchymist, takže se můžete těšit na jídla typická pro obě země, kvalitní vína a pivo.

Festival česko-italského přátelství 2011První ročník Festivalu italsko-českého přátelství se koná v den, kdy Itálie slaví 150. výročí založení italského státu.  Pokud znáte jižní temperament, tak vás toto jedině vybízí k tomu, abyste s nimi společně oslavili jejich svátek. Celá akce se koná pod záštitou velvyslance Italské republiky J. E. Fabia Pigliapoca, primátora Prahy Doc. MUDr. Bohuslava Svobody, CSc., starosty Prahy 1 Ing. Oldřicha Lomeckého a starosty Říma Dr. Gianniho Alemanna.

Projekt má ovšem i charitativní podtext. Během akce se bude konat módní přehlídka a vystoupí zde i Jitka Válková, Jitka Nováčková a další finalistky soutěže Česká Miss. Každý z návštěvníků bude mít možnost se s vybranou dívkou vyfotit a za fotku pak přispěje na konto Nadace Terezy Maxové dětem.


Text: Aneta Šimonková
Foto: Original Communications (Tomáš Martínek)SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Soutěž Vezmi partu na festival začíná!
Děti Ráje budou číst i dětem
QUASIMODO: Začal těžký souboj o roli Esmeraldy
Českou Miss 2011 se stala Jitka Nováčková

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání