Pražský Majáles lákal na hudbu i slunce

MajálesPražský Majáles přilákal v pátek 6. května krásné slunečné počasí a tisíce lidí. Stromovka ožila výtečnou hudbou, ale také skvělou zábavou či volbou nové Miss a krále Majálesu. Před letní festivalovou sezonou se tak mohli návštěvníci navnadit na dobře připravené akci. Byli jsme u toho! Tentokrát i s naším stánkem plným soutěží.

 

Areál byl rozdělen na dvě části. Zdarma byla ta studentská, kde se, kromě řady stánků přímo od studentů, prezentovaly také méně známé kapely, které se střídaly na dvou menších stagích. Vyzkoušet si návštěvníci mohli i některé atrakce nebo si zasoutěžit o hodnotné ceny. Zde měl své stanoviště i Kulturní servis Puls. Na našem stánku se mohl každý z návštěvníků zapojit do soutěže o trička Prago Union, CD Sto Zvířat, knihu, tričko nebo céčka k  muzikálu Děti Ráje. Hrálo se také o vstupenky na rockové opery Oidipus Tyranus a Antigona, či dokonce o VIP vstupenku na festival Votvírák.

Pražský Majáles 2011Se vstupenkou, respektive páskou na ruce, pak příchozí mířili do hlavního areálu. První byla po levé ruce Fajn Rádio stage, kde krátce po patnácté hodině odstartovala program hip hopová skupina Prago Union. „Takhle brzo jsme snad nikdy nehráli,“ řekl frontman Kato a záviděl lidem pod pódiem, že se můžou povalovat v trávě na sluníčku. S DJ Marem pak předvedli set, v němž se hrály písně hlavně z posledního alba „Dezorient Express“, ale došlo také na několik skladeb z desky „HDP“. Později zde bavily kapely jako Sunflower Caravan nebo Fast Food Orchestra.

O něco dříve začal program na G2 stagi, kde rozehřívali atmosféru během odpoledne Republic of Two, Tleskač či Sto Zvířat. Mezitím zde proběhly také disciplíny Miss Majáles 2011. Nejdříve čtyři finalistky tančily se svými kolegy z volby krále Majáles, o hodinu a půl později se předvedly také v plavkách. Poněkud více zakrytá byla Eliška z Univerzity Karlovy, která později celou soutěž vyhrála a získala tak řadu hodnotných cen. Korunována byla starostou městské části Praha 7 - Markem Ječménkem. Nejlepší alegorický vůz pak měla rovněž Univerzita Karlova.

Pražský Majáles 2011Ještě zajímavější byl start na hlavní t-music stagi. Filip Krůta z hnutí za sjednocení studentů soukromých vysokých škol chtěl, kromě onoho hlavního motivu, také místo kandidáta na příštím Majálesu za soukromé VŠ. Po něm už přišla na řadu hudba. Pěkně od podlahy to vzala slovenská parta Chiki Liki Tu-A a po nich už se na pódiu představili populární UDG.

Areál byl s úderem šestnácté hodiny už poměrně slušně zaplněn a severočeskou kapelu si většina přítomných nenechala ujít. UDG hráli známé hity jako „Mary-Ann“, „Piloti“, „Kurtizána“ či „Zpěvy deště“. Kapely na t-music a G2 stagích se střídaly, ovšem většinou šlo o téměř hodinová vystoupení, zatímco časové pauzy byly kratší, a tak museli diváci vždy část vystoupení některé ze skupin oželet, pokud tedy chtěli stíhat všechno dění na těchto dvou scénách.

Po nich se o skvělý zážitek postarali kluci z kapely Wohnout. Předvedli nabitý set s písněmi jako „Festivalová“, „Sej-ko-no-pí“, „Vrátnej“, „Pepíčci“ či „Polib si dědu“. Vystoupení již tradičně obohatilo i Duo Egon. Kromě hudby si mohli lidé nakoupit řadu suvenýrů, ale zkusit si i některé zajímavé akce, jako například svatbu na jednu noc. Jak ve Stromovce vše probíhalo po devatenácté hodině, se dozvíte v dalším článku.

DALŠÍ FOTKY Z MAJÁLESOVÉHO DNE


Text: Pavel Urban
Foto: Kristýna Šmejkalová, Alexandra Gerasimchik

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
VŠE na Majáles – přípravy na festival vrcholí
Blesková soutěž o vstupenky na Pražský Majáles
Kulturní servis Puls představuje projekt VŠE na Majáles
Studentský festival Majáles brzy vypukne

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání