Karlovarský festival představil první letošní novinky

Mezinárodní filmový festival 2011Už 46. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se odehraje letos od 1. do 9. července. Pořadatelé v úterý 19. dubna poskytli na tiskové konferenci základní informace a představili několik novinek připravovaných pro letošní akci. Prezidentem poroty bude maďarský filmař István Szabó, v jednání je také možnost projekce snímků v obnoveném Letním kině.


To nyní prochází rekonstrukcí a po deseti letech se zde bude opět promítat. „Rádi bychom tu uvedli hned 1. července večer otevírací snímek festivalu, na jehož oficiální premiéru se veřejnost nedostane,“ řekl prezident festivalu Jiří Bartoška. Šéfem poroty bude letos maďarský režisér István Szabó, o dalších členech se teprve jedná.

Mezinárodní filmový festival 2011V Malém sále hotelu Thermal byly instalovány nové sedačky, a tak se diváci dočkají stejného komfortu jako ve Velkém sále. Poprvé v historii bude do Karlových Varů přivezen Magic Mirrors. Tento dřevěný sametový sál je replikou francouzského secesního chapiteau z roku 1900 a je běžně součástí prestižních evropských akcí. Prostor bude otevřen na nábřeží Jana Palacha všem účastníkům festivalu i běžným občanům.

Ceny vstupenek na 46. ročník MFF se od loňska nezměnily. Festival Pass vyjde na tisíc korun, na jednotlivá představení se diváci dostanou za 65 Kč, zlevněný lístek zakoupíte za 50 Kč. V pondělí 27. června navíc bude spuštěn na oficiálních stránkách festivalu www.kviff.com rezervační online systém na všechny projekce.

Konkrétní snímky, které budou k vidění, odtajní organizátoři až 15. června. „Zvažujeme také zařazení českého filmu do hlavní soutěže. Naší snahou však je, aby takový snímek měl na našem festivalu světovou premiéru,“ řekl umělecký ředitel MFF Karel Och. Ten také slíbil, že v Karlových Varech bude uvedeno „Odcházení“ Václava Havla. Rozpočet festivalu zůstane na 135 milionech korun, přičemž zhruba 70 procent financí zajišťují sponzoři. V jednání s městem je také využití městských kol pro návštěvníky.

Mezinárodní filmový festival 2011


Text: Pavel Urban
Foto: Mezinárodní filmový festival

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání