Febiofest - festival pro diváka

Febiofest 2011Pokud patříte mezi příznivce dobrého filmu, v kulturním programu následujících týdnů si jistě přijdete na své.  Jen co si odpočinete od tematiky lidských práv na festivalu Jeden svět, čeká vás další nadílka kvalitní filmařiny z celého světa v podobě Febiofestu.


Již osmnáctý ročník mezinárodního filmového festivalu Febiofest odstartuje svou hlavní pražskou část ve čtvrtek 24. března a potrvá do pátku 1. dubna. Projekce budou probíhat v multikině Cinestar na Andělu, v kině Ponrepo v Bartolomějské ulici a nově i v netradičním prostředí odletových hal letišti Ruzyně.

Program je rozdělen do dvanácti celků, a to většinou geografických (Latinská Amerika, Asie, Mexiko, USA, Evropa) nebo konkrétně zaměřených na významné filmové osobnosti (Ingmar Bergman), gay a lesbickou tematiku či experimentální filmy. Své diváky tak Febiofest láká na široký záběr toho nejzajímavějšího z filmové tvorby. Ať už se jedná o čerstvé novinky, nebo léty prověřené kusy. Nevymezuje se ani na poli žánrů. V nabídce jsou dramata, horory, komedie, milostné příběhy i filmy pro děti. Vstupenky za příjemných 85 Kč seženete v pokladně Cinestaru nebo online na www.febio.cinestar.cz.

Febiofest 2011Letošní ročník tradičně navštíví řada úspěšných zahraničních hostů, jejichž snímky jsou součástí programu. Nejočekávanějším z nich je slavný islandský režisér Fridrik Thór Fridriksson, který zde uvede svůj nový film „Mama Gogo“. Dále se na festivalu objeví slovenský herec Milan Lasica, americký kameraman Edward Lachman a francouzští režiséři Olivier Assayas , Olivier Ducastel a Jacques Martineau.

Mimo filmy se můžete těšit také na bohatý doprovodný program v podobě Musicfestu, který se bude konat v podzemních garážích multikina a bude opět zcela zdarma. Na dvou scénách se představí více než čtyřicet tuzemských kapel, z nichž jmenujme například alternativní rockery Sunflower Caravan, veselou ska partu Basta Fidel nebo jazzmany Fanfán Tulipán.

Febiofest, který letos slaví plnoletost, se za dobu svého působení stal hojně navštěvovanou akcí se zvučným jménem. Každoročně se snaží naplnit své heslo „vše pro diváka“.  Odborníkům i laikům tak nabízí jedinečnou možnost zhlédnout filmy nové i starší, známé i neznámé. V každém případě ale kvalitní a vysoce ceněné. Filmy, které si rozhodně zaslouží pozornost.

Za Febiofestem nemusíte nutně jen do hlavního města. V rozmezí 4. – 16. dubna poputuje po dalších osmi českých městech a od 25. března bude probíhat i na Slovensku.Text: Eva Vergosová
Foto: Febiofest 2011

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání