Hudební festival Febiofest Music Fest oznamuje kompletní program s hvězdami zdarma

febiofestivalHudební festival Febiofest Music Fest, který je doprovodným programem MFF Praha – Febiofest, oznamuje kompletní program. Letos se bude konat od 18. do 24. března v prostorách garáží kina CineStar Praha – Anděl a spojí se s předními hudebními akcemi nebo vydavatelstvími, mezi nimi s festivaly Let It Roll nebo Mighty Sounds.


Příznivci hudby si budou moci postupně poslechnout pestrou paletu hudebních stylů – od rocku a popu přes punk a metal až k psychobilly. Vystoupí zde například kapely Cocotte Minute, Queens of Everything, Imodium, Kieslowski, The Paranoid, rapper Lipo, DJ Bifidus Aktif či zpěvák Sebastian. Vstup na Febiofest Music Fest, na měmž se představí celkem 31 interpretů, hudebních projektů a DJů, je zdarma.

Organizátoři Febiofest Music Festu se rozhodli, že letos každý den zasvětí jiné hudební akci nebo vydavatelství, návštěvníci se tak mohou těšit na večery spojené s festivaly Let It Roll, Mighty Sounds, vydavatelstvím Indie Scopes, Melody Promotion či, Redhead Music. Chybět nebude večer v režii Rock & All či Showmagazine. Navazují tak na loňský koncept Febiofest Music Festu, kdy byl každý večer zasvěcen jinému hudebnímu žánru.

febiofestival

Line-up letošního Febiofest Music Festu dává tento rok opět prostor jak zavedeným jménům, tak perspektivním nováčkům nejen z Čech, ale i Slovenska a Polska. Představí se zde DJs, kapely a interpreti, jako jsou například Akira, Rudeboy, Suki, Vees, Holden Caulfield, Imodium, Unholy Preachers, Jakub Děkan či Thom Artway a další interpreti a kapely. Zahraniční interprety zde zastoupí slovenští The Paranoid a polští Ceti. Každý ze sedmi večerů je tak letos stylově tematický a je věnován jednomu hudebnímu žánru – hip hopu, punk rocku, popu, world music, metalu či taneční hudbě. „Pro návštěvníky Febiofestu je Music Fest příležitostí, jak zkombinovat filmové zážitky s hudebními a přijemně vyplnit čas mezi projekcemi,“ říká ambasador Febiofest Music Festu Ivan Ivanov.

A jak se na Febiofest Music Fest těší samotní interpreti, jaký mají vtah k filmu a co si pro své fanoušky připravili? „Hudbu, kterou dělám, bych popsal jako emotivní, snad i s myšlenkovým přesahem. Filmy beru občas jako oddechovou záležitost, jindy jako určitý druh poznání,“ říká Lipo. Bifidus Aktiv zase zahraje dle svých slov správně namíchaný set, který dodá radost, bude smyslný, povzbudí a zároveň odpojí člověka od reality. Queens of Everything zahrají více k tanci než k poslechu a kapela Kieslowski je s filmem spojena již díky svému jménu.

febiofestival

„Naše láska k filmům se odrazila v samotném názvu kapely. Na Krzysztofovi Kieslowském jsme se shodli okamžitě – naše prvotina Binoche byla inspirována právě jeho filmem Modrá a k filmařům máme velký obdiv,“ shodují se členové kapely, kteří svůj sound charakterizují jako urban folk. Febiofest Music Fest je zdarma pro všechny návštěvníky a není podmíněn akreditací na filmový Febiofest. Více o Febiofest Music Festu na http://febiofest.cz/cs/music-fest a www.facebook.com/febiomusicfest

Interpreti:
Akira,Bifidus Aktif, Ceti (PL), Chilly Eyes, Cocotte Minute, DJ Sakul, Donaha, Ginny Andro Syndrome, Hanta, Holden Caulfield, Imodium, Jakub Děkan, Kieslowski, Lesní zvěř, Like-it, Lipo, Madface, Pokáč, Queens of Everything, Rudeboy Rudolffine, Sebastian, Sour Bitch, Suki, The Backroad Deals, The Paranoid (SK), Vees, Thom Artway, Thunderbirds, Unholy Preachers, X-Core

febiofestival

Febiofest Music Fest:
18. – 24. března, -3. patro garáží CineStar Praha – Anděl, Radlická 3179/1E, Praha 5

Line up festivalu Febiofest Music Fest:
18. března – Showmagazine Night
20:00 Like-it
21:00 Jakub Děkan
22:00 Lipo
23:00 DJ Sakul

19. března – Melody Promotions Night
20:00 Chilly Eyes
21:00 Sour Bitch
22:00 The Paranoid (SK)
23:00 Vees

20. března – Indies Scope Night
20:00 Lesní zvěř
21:00 Kieslowski
22:00 Holden Caulfield
23:00 Rudolffine

21. března – Redhead Music Night
20:00 Pokáč
21:00 Donaha
22:00 Sebastian
23:00 Thom Artway

22. března – Let It Roll Night
20:00 Rudeboy
20:45 Akira
21:30 Madface
22:30 Bifidus Aktif
23:15 Suki

23. března – Rock & All Night
19:00 Ceti (PL)
20:00 Hanta
21:00 Imodium
22:00 Cocotte Minute
23:00 X-Core

24. března – Mighty Sounds Night
19:00 The Backroad Deals
20:00 Ginny Andro Syndrome
21:00 Thunderbirds
22:00 Unholy Preachers
23:00 Queens of Everything

 


Text: M. Ch. Reková
Foto: 4press.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání