Sázavafest hlásí novinky v programu - opět dojde na spisovatelskou legendu

sázavafest 2014Organizátoři představují jak nově potvrzená jména do hudebního programu, tak velmi zajímavé události doprovodného programu. Vrátí se program pro děti i velká sleva na vlakové jízdné.


Letošní Sázavafest bude zčásti o electro swingu, to jsme deklarovali už dříve - zakladatelům tohoto stylu, pařížskému duu Bart & Baker, bude zdatně sekundovat švýcarská vycházející hvězda Klischée. Nově svou účast potvrdil i známý německý electro swingový DJ Louie Prima Aka Globalution a také duo The Prague Swingmasters, tedy soubor sestávající z nejstaršího českého aktivního DJ, a jeho syna.

Swingový kruh se uzavře vystoupením čerstvě potvrzené legendy žánru v České republice - totiž swingového ansámblu Ondřej Havelka And His Melody Makers. Tento v současnosti velmi žádaný soubor pod vedením populárního muzikanta Ondřeje Havelky předvede věrnou ukázku prvotřídních songů ze zlaté éry swingu. Výjimečné těleso české hudební scény, které pravidelně hraje pro vyprodané sály, živě předvede mladším generacím sílu klasického swingu.

Doprovodný program získává další zářezy
Jednou z tradičních tváří Sázavafestu byla vždy česká spisovatelská stálice Michal Viewegh. Ten se na festival po roční pauze a úspěšném boji s vlastním zdravím opět vrátí a nabídne návštěvníkům autorské čtení své nové současné tvorby. Nenechte si jedno ze sporadických veřejných vystoupení tohoto spisovatele ujít!

U autorského čtení zůstaneme i v případě dalšího, dnes již téměř tradičního vystupujícího - Lukáše Pavláska. Už dříve avizoval, že na festivalu vystoupí rovnou dvakrát, čerstvě ovšem rovněž potvrdil třetí bod do svého programu, tentokrát autorské čtení jeho knih. Málokdo to o něm ví - Lukáš totiž píše báječné knížky pro děti. Na Sázavafestu bude předčítat ze dvou, které napsal a sám i ilustroval.

S humorem šetřit nebudou ani vystupující v rámci exhibice slam poetry. Tento žánr, ve kterém básníci během tříminutového limitu improvizují, se už stal v podhoubí českých klubů kultem - ve Světlé nad Sázavou se představí dvojnásobný mistr ČR ve slamu Jakub Foll, mistr ČR Metoděj Constantine, vítězka mezinárodní exhibice v maďarsku Bio Masha a v poslední řadě oblíbený Lojza Kvádr. Kdo by rád viděl, jak takový slam vypadá, ať se neváhá podívat na www.slampoetry.cz a navštíví jednu z mnohých exhibic.

 

sázavafest 2014


Brány letos otevře i samotný zámek
Po loňské premiéře se Sázavafest znovu odehraje v zámeckém parku ve Světlé nad Sázavou. Kdo loni Sázavafest navštívil, určitě si areál plný stromů, zeleně a cestiček zamiloval. „Spolupráce s městem a s majiteli zámku je od začátku naprosto ukázková, letos ji tak můžeme posunout ještě dál - zámek bude z části návštěvníkům přístupný a nabídne i doprovodný program,“ říká ředitel festivalu Pavel Kloupar.

Letos budou návštěvníci navíc moci relaxovat v zámecké kavárně a na nádvoří a také se vydat do nádherných zámeckých interiérů prohlídkového okruhu. Tam si na své přijdou také děti - rodiče je budou moci předat zámeckému týmu animátorů pod nepřetržitý dohled na několik hodin i na celý den. Budou s nimi v areálu zámku tvořit v dílnách - malování, keramika, drobné šperky. Děti budou mít také možnost fotografovat zajímavé momenty a situace z prostředí Sázavafestu a zámku.

Na festival vlakem se slevou
Kdo chce do Světlé vyrazit za pohodovou atmosférou u řeky Sázavy a zaposlouchat se do hudby svých oblíbených kapel, od 1. května má možnost zakoupit vstupenky za 750 Kč. Pro držitele karet ISIC/ALIVE/ITIC a IYTC je klasicky připravena sleva, a to 20%. Letos budou návštěvníci po dvou letech opět možnost jet na festival vlakem s Českými drahami s velikou slevou 50% z jízdného. Více informací najdete na www.sazavafest.cz


Text: Otiz
Foto: Oficiální foto akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání