Středoškoláci zvolili Prince a Princeznu, vysokoškolští kandidáti na krále Majálesu vedli diskusi

praha majálesStudenti středních škol zvolili své kandidáty na Prince a Princeznu Majálesu během semifinálového večera 16. dubna v klubu Hany Bany. Postoupili 3 kluci a 3 dívky. Nezaháleli ani vysokoškoláci - v Ballingově sálu v Národní technické knihovně se 15. dubna shromáždili všichni kandidáti na krále i kandidátky na Miss Majáles, aby se předvedli ve žhavé diskusi: o menzách, ubytování na kolejích, uplatnění studentů v práci, ale i mejdanech.


Studenti středních škol si zvolili své kandidáty na Prince a Princeznu Majálesu. Semifinálový večer se uskutečnil 16. dubna od 19:00 hodin v pražském klubu Hany Bany. Ze šesti uchazečů a šesti uchazeček postoupili celkem tři kluci a tři dívky. O jejich postupu rozhodli diváci na základě speciálních hlasovacích lístků. Kdo získá titul Princ a Princezna Majálesu se však dozvíme až 30. dubna v Letňanech na některé z Majálesových stage.  

Duben patří studentům a v klubech po celé Praze to je vidět. Studentský měsíc sebou přinesl i volbu kandidátů na Prince a Princeznu Pražského Majálesu. Večer, který byl určen pro všechny středoškoláky, gympláky a další studenty i nestudenty, se nesl ve velmi veselé atmosféře. Kandidáti si zasoutěžili hned ve třech disciplínách. Měli za úkol najít na svém partnerovi odznáček, vypít plechovku Red Bullu dlouhým brčkem a vytáhnout co nejrychleji všechny kapesníčky z krabice.

Slečny byly v této soutěži výrazně rychlejší. Ani diváci nezůstali pozadu. I pro ně tu byla připravena soutěž, a to v pojídání hamburgerů. Vítězovi se podařilo spořádat dva celé kousky za dvě minuty čistého času! Během večera panovala hodně uvolněná nálada a všichni tancovali do dlouhých ranních hodin. Některé skupinky předváděly opravdu velmi zajímavé taneční kreace. Kdo se tedy stane Princem a Princeznou pro letošní jubilejní 10. ročník Majálesu, se dozvíme už za pár dní.

 

pražský majáles 2014


V Ballingově sálu v Národní technické knihovně se 15. dubna shromáždili všichni kandidáti na krále i kandidátky na Miss Majáles. Krále čekala další bodovaná disciplína, ve které měli po dobu sedmi minut diskutovat na důležité společenské otázky týkající se studentů a jejich života. Klání vyhrál kandidát z VŠCHT – Miroslav II., na druhém místě se umístil Davídos Technický z ČVUT, třetím byl král Vácha I. z UK, čtvrtý Filipos CXIV. z VŠE a pátý (S)Oráč zase I. z ČZU.

V 17:00 hodin se uzavřel sál. Králové spolu se svými družinami zasedli za stůl a vyčkávali, co se bude dít. Prvně proběhlo krátké zahájení a představení kandidátů přímo ze strany jednotlivých Miss. Následovala samotná diskuze na zadaná témata. Pokud se některý z kandidátů chtěl svého soupeře na něco zeptat či ho „nachytat“, využil k tomu svůj hudební nástroj (což se díky tomu v některých momentech strhlo v menší hudební vystoupení).

Všichni králové mluvili o důležitých tématech a přispěli tak svou troškou do mlýna. Tématem byly „menzy“, „ubytování“, „uplatnění studentů z jejich školy v práci“, každý z kandidátů se také snažil všem vysvětlit, „proč se zrovna s jejich studenty paří nejlépe“. Početné publikum se dočkalo opravdu originálních projevů. Na každém z účinkujících byly vidět pečlivé přípravy či alespoň umění improvizace. Osazenstvo notně zaplněného sálu ocenilo jednotlivé výkony bouřlivým potleskem a fanděním. Další královská disciplína nás čeká už 22. dubna v Kajot Poker Club. Tentokrát půjde o Královský poker!

pražský majáles 2014Text: Bára Jakšová
Foto: Oficiální foto akce

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Který festival vás v roce 2017 nejvíce zajímá?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání