Mistři vzdušné akrobacie Les Colporteurs oslaví desáté výročí festivalu Letní Letná

letní letnáMistrovská vzdušná akrobacie ve výšce na kovových lankách, na trapéze, svislé tyči i na lanech i humor, poetika, riziko a pohnutý životní osud režiséra a zakladatele souboru Antoina Rigota – to jsou základní ingredience nového představení Le bal des intouchables, které francouzský soubor Les Colporteurs přiveze na letošní mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná. Od 18. srpna do 1. září proběhne v pražských Letenských sadech 10. ročník.


„Kulaté výročí je pro nás důvodem k oslavě a návštěvníci se tak mohou těšit na výjimečný program. Soubor Les Colporteurs, který diváky po celém světě plní napětím, úžasem a nadšením, je naším prvním dárkem všem fanouškům prvotřídního nového cirkusu,“ říká ředitel festivalu Jiří Turek.

Soubor Les Colporteurs se na Letní Letnou vrací po pěti letech, kdy beznadějně vyprodal všechny večery představení Drát ve sněhu. Výkony jeho členů tehdy vyvolávaly otázky, co všechno je vůbec možné udělat na tenkém laně v pětimetrové výšce bez jištění, co vlastně znamená riziko, odvaha, svoboda i jak překonat nepřízeň osudu a jak s ní bojovat.

V představení Le bal des intouchables kromě šesti mladých akrobatů vystupují zakladatelé a režiséři souboru – Agathe Olivier a Antoine Rigot, který v roce 2000 po pádu z lana ochrnul a v nemocnici se dozvěděl prognózu, že již nikdy nebude chodit. Přesto se Antoine po této nehodě vrátil k souboru, režijní a tvůrčí práci, a jak ukáže i toto představení, i k pohybu na visutém laně.

letní letná


„Naše představení je o obrazech a situacích. Diváci sami si vytváří příběh z toho, co ve svých životech zažívají…,“ říká Antoine. Důležitou součástí je opět živá hudba vinoucí se jako červená nit celým představením, které je oslavou lidských schopností a poezie pomalého pohybu. Deník 24 heures jej hodnotil nadšeně: „Neuvěřitelné představení, které si nesmíte nechat ujít, magický večer…“ nebo „Představení poetické, humorné, se smyslem pro detail. Pulzující představení, kde jsou pohyby doprovázeny skvělou původní hudbou v podání živých hudebníků… Akrobatické výkony jsou úžasné…“

Les Colporteurs založili Agathe a Antoine v roce 1996 a splnili si svůj velký sen: postavili si vlastní velké šapitó, které se stalo domovem jejich souboru i dějištěm představení. První inscenace Filao spojovala cirkus, divadlo, tanec a hudbu. Ke konci turné s tímto představením v roce 2000 se stala Antoinovi vážná nehoda, která přerušila jeho dráhu herce a akrobata. S podporou Agathe a členů souboru postupně začal Antoine pracovat opět jako herec, hudebník a především jako režisér řady inscenací, které vznikly v dalších letech. Díky mnoha prosbám mladých akrobatů, kteří chtěli čerpat z jeho zkušeností, se v roce 2006 Antoine vrátil zpět k visutému lanu. Splnil si svůj sen, který měl od doby své nehody, a vytvořil představení Drát ve sněhu, kde hráli pouze vzdušní akrobaté na tenkých lankách. Toto představení také nadchlo diváky Letní Letné v roce 2008. Loni byli oba zakladatelé pozváni souborem Cirque du Soleil, aby režírovali čísla na čtyřech visutých lanech v novém představení.

Vstupenky na celkově dvanáct večerů souboru Les Colporteurs jsou v prodeji od 18. března v ceně 590 Kč v prodeji v e-shopu na www.letniletna.cz. Pozor - omezená kapacita! Délka představení: 1 hod a 20 minut. Vhodné pro děti od 8 let. Více informací na www.letniletna.cz.

Festival Letní Letná nabídne kromě souboru Les Colporteurs další zahraniční hvězdy nového cirkusu, přední domácí soubory, pohádky a dětská představení po celý den, workshopy, koncerty, kavárnu i bar. Text: Jiří Sedlák
Foto: Artsmanagement.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Mistři vzdušné akrobacie Les Colporteurs oslaví desáté výročí festivalu Letní Letná

Mistrovská vzdušná akrobacie ve výšce na kovových lankách, na trapéze, svislé tyči i na lanech i humor, poetika, riziko a pohnutý životní osud režiséra a zakladatele souboru Antoina Rigota – to jsou základní ingredience nového představení Le bal des intouchables, které francouzský soubor Les Colporteurs přiveze na letošní mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná. Od 18. srpna do 1. září proběhne v pražských Letenských sadech 10. ročník.

Kulaté výročí je pro nás důvodem k oslavě a návštěvníci se tak mohou těšit na výjimečný program. Soubor Les Colporteurs, který diváky po celém světě plní napětím, úžasem a nadšením, je naším prvním dárkem všem fanouškům prvotřídního nového cirkusu,“ říká ředitel festivalu Jiří Turek.

Soubor Les Colporteurs se na Letní Letnou vrací po pěti letech, kdy beznadějně vyprodal všechny večery představení Drát ve sněhu. Výkony jeho členů tehdy vyvolávaly otázky, co všechno je vůbec možné udělat na tenkém laně v pětimetrové výšce bez jištění, co vlastně znamená riziko, odvaha, svoboda i jak překonat nepřízeň osudu a jak s ní bojovat.

V představení Le bal des intouchables kromě šesti mladých akrobatů vystupují zakladatelé a režiséři souboru – Agathe Olivier a Antoine Rigot, který v roce 2000 po pádu z lana ochrnul a v nemocnici se dozvěděl prognózu, že již nikdy nebude chodit. Přesto se Antoine po této nehodě vrátil k souboru, režijní a tvůrčí práci, a jak ukáže i toto představení, i k pohybu na visutém laně.

Naše představení je o obrazech a situacích. Diváci sami si vytváří příběh z toho, co ve svých životech zažívají…,“ říká Antoine. Důležitou součástí je opět živá hudba vinoucí se jako červená nit celým představením, které je oslavou lidských schopností a poezie pomalého pohybu. Deník 24 heures jej hodnotil nadšeně: „Neuvěřitelné představení, které si nesmíte nechat ujít, magický večer…“ nebo „Představení poetické, humorné, se smyslem pro detail. Pulzující představení, kde jsou pohyby doprovázeny skvělou původní hudbou v podání živých hudebníků… Akrobatické výkony jsou úžasné…“

Les Colporteurs založili Agathe a Antoine v roce 1996 a splnili si svůj velký sen: postavili si vlastní velké šapitó, které se stalo domovem jejich souboru i dějištěm představení. První inscenace Filao spojovala cirkus, divadlo, tanec a hudbu. Ke konci turné s tímto představením v roce 2000 se stala Antoinovi vážná nehoda, která přerušila jeho dráhu herce a akrobata. S podporou Agathe a členů souboru postupně začal Antoine pracovat opět jako herec, hudebník a především jako režisér řady inscenací, které vznikly v dalších letech. Díky mnoha prosbám mladých akrobatů, kteří chtěli čerpat z jeho zkušeností, se v roce 2006 Antoine vrátil zpět k visutému lanu. Splnil si svůj sen, který měl od doby své nehody, a vytvořil představení Drát ve sněhu, kde hráli pouze vzdušní akrobaté na tenkých lankách. Toto představení také nadchlo diváky Letní Letné v roce 2008. Loni byli oba zakladatelé pozváni souborem Cirque du Soleil, aby režírovali čísla na čtyřech visutých lanech v novém představení.

Vstupenky na celkově dvanáct večerů souboru Les Colporteurs jsou v prodeji od 18. března v ceně 590 Kč v prodeji v e-shopu na www.letniletna.cz. Pozor - omezená kapacita! Délka představení: 1 hod a 20 minut. Vhodné pro děti od 8 let. Více informací na www.letniletna.cz.

Festival Letní Letná nabídne kromě souboru Les Colporteurs další zahraniční hvězdy nového cirkusu, přední domácí soubory, pohádky a dětská představení po celý den, workshopy, koncerty, kavárnu i bar.

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.

Přihlášení

Anketa

Jak nejraději trávíte letní večery?

Výsledky

Doporučujeme

Splněné přání